"Dneska jsme si to vyžrali. Myslím si, že na nás dolehlo to, že jsme hráli sedmý zápas během tří týdnů. Na klukách jsem viděl, že tam není šťáva," připomněl na klubovém facebooku trenér Kolovče Martin Steinbrücker, že tým hrál nejen o víkendech, ale i tři poslední středy za sebou - dvakrát Pohár krajského fotbalového svazu (PKFS) a jednou dohrávku I. A třídy.

Slavoj vedl od 9. minuty gólem Milan Lucáka. "Ale o vedení jsme lacině přišli. Udělali jsme individuální chyby, které soupeř potrestal. Do čeho kopnul, tak spadlo do brány," uvedl Steinbrücker.

V 36. minutě skórovaly Chlumčany na 4:1 a o tři minuty později dostal červenou kartu hostující David Tumpach za udeření soupeře loktem.

Semifinále PKFS: Sokol Lhota - Slavoj Koloveč (v modrém) 2:3, 8. května 2024.
FOTO, VIDEO: Koloveč porazila Lhotu a ve finále poháru ji čeká Horšovský Týn

"Vyloučení Davida Tumpacha bylo rozhodujícím faktorem. Je to neomluvitelné. Zápas se od od té doby dohrával v tom smyslu, abychom nedostali debakl, který jsme stejně schytali. Nechtěli jsme, aby byl vyloučený další hráč a aby se nikdo nezranil, protože teď máme na programu těžké soupeře," pravil trenér Slavoje Koloveč.

Ve druhé půli hosté inkasovali další tři góly (62., 82. a 88. minuta). "Chtěli jsme v druhém poločase zápas zdramatizovat, ale to se nestalo. Říkám, dneska jsme si ten zápas vyžrali. Musíme se z toho oklepat, nic se neděje, protože prohrát 0:1 nebo 1:7 je vždy za nula bodů. My se musíme připravit na zápas s Horšovským Týnem a zvládnout ho," konstatoval Martin Steinbrücker.

Utkání 27. kola se hraje v neděli od 16 hodin v Kolovči.

Slavoj a Horšovský Týn se střetnou i ve finále PKFS.

I. A třída, 17. kolo: Slavoj Koloveč - Start Luby 6:2, 1. května 2024.
VIDEO: Zapalte Luby, Miloš je náš prezident, skandovali fanoušci Kolovče