„Mrzí nás domácí domácí prohra s Holýšovem 2:3 z předposledního kola, protože jsme vedli 2:0. To už bychom byli před Stříbrem a ztráceli tři body na jedenáctý Tlumačov. Na poslední Bolevec i předposlední Zruč máme náskok pěti bodů,“ připomněl vývoj v krajském přeboru Pavel Váchal.

Ale zpátky k zápasu Staňkova ve Stříbře. „Při prvním gólu jsem sebral míč na půlce, prokličkoval obranou a zakončil. Druhý gól padl z poloviny hřiště, kde jsem udělal kličku gólmanovi a střílel jsem do prázdné branky,“ popsal odchovanec Mrákova, který do Staňkova přestoupil v roce 2020.

Před sezonou si dal cíl nastřílet deset branek. Po polovině soutěže jich má pět. V posledních dvou zápasech krajského přeboru se trefil třikrát. „Předtím jsem nevěřil, že jich na konci sezony dám deset. Konečně mi to tam padá. Říkal jsem si, co jako tým děláme špatně, protože jsme si vytvářeli šance, ale nedávali jsme góly,“ ohlížel se Váchal.

OTBALISTÉ STŘÍBRA (v zeleném) nenavázali na předchozí dobré výsledky a doma prohráli se Staňkovem 1:3.
Rarita. Ve Stříbře se hrálo pod pod světly, důležitý zápas zvládl lépe Staňkov

Bez ohledu na střelecký apetit v závěru podzimu je mladý forvard rád, že fotbalové zápasy letos skončily. „Vůbec nestíhám trénovat, protože dokončuji bakalářský obor na ekonomce v Plzni a škola mi koliduje s termíny tréninků. Takže fyzicky na tom nejsem zrovna nejlépe,“ vysvětlil.

„Trenér Kucharič to nese hodně těžce. V každém druhém slově mi říká běhej. Ve Stříbře jsem měl střídat v 50. minutě, ale zranil se jeden spoluhráč, a jelikož je nás teď hodně málo, tak nebylo kam sáhnout, a proto jsem na hřišti zůstal,“ usmíval se nejlepší střelec Staňkova.

Odmala bylo Váchalovou ambicí zahrát si divizi. Nyní hraje o soutěž níž. „Teď je však mým hlavním cílem dodělat školu. Poté mohu uvažovat, co dál,“ vyhlíží fotbalový útočník Pavel Váchal.

Nejbližším sportovním cílem je tak udržet Staňkov v krajském přeboru. „Ještě před rokem jsme se nesnažili tvořit hru, ale teď se snažíme hrát svou hru a držet balon na kopačkách. Mladí kluci výkonnostně vyrostli. Každá výhra nebo když se něco povede, je skvělé a klukům roste sebevědomí, což je vidět i na trávníku,“ potěšilo kanonýra. Jako odchovanec mrákovského fotbalu přidává ještě jedno přání. „Hlavně ať se daří i Mrákovu (hraje I. B třídu, pozn. aut.). Chodím se na něj dívat a podporovat. Pokud by bylo nejhůř a klukům teklo do bot, určitě se vrátím střílet góly,“ slíbil.