"Slovan byl v tabulce dlouho nad námi, ale díky sérii tří výher jsme ho dokázali dostat pod sebe. Díky zaváhání Bolevce i Kralovic jsme věděli, že máme šanci se trošku na ně dotáhnout, tak jsme se o to chtěli maximálně pokusit," řekl na klubovém facebooku trenér Tlumačova Tomáš Korelus.

Hosté začali zápas znamenitě, když se ve 2. minutě ujali vedení gólem Rotteborna. "Do 20. minuty jsme utkání měli pod kontrolou. Potom soupeř zahrozil a zničehonic jsme začali být pod tlakem. Slovan v 39. minutě srovnal, ale naštěstí se mi povedlo hned za minutu dál gól na 2:1," uvedl hrající trenér Startu.

Od 50. minuty hrál Tlumačov proti deseti kvůli vyloučení jednoho z domácích fotbalistů. V 67. minutě zvyšoval Šindelář na 3:1 a na konečných 3:2 snižoval z penalty domácí Matula.

I. A třída, 26. kolo: Tlumačov (ve žlutém) - Luby 4:2.
Tlumačov vyhrál třetí utkání v řadě. Cením si, jak kluci makají, řekl trenér

"Utkání jsme vyhráli, což je nejdůležitější zpráva, ale nutno říci, že ne způsobem, jakým bych si přál. Kvůli neschopnosti vstřelit branku, kterých mělo být aspoň osm, jsme soupeře zbytečně drželi ve hře. Nutno říci, že brankář domácích podal neskutečný výkon, což nás neomlouvá, protože z šancí, které jsme měli, mělo stoprocentně padnout pět branek," prohlásil Tomáš Korelus.

Ocenil výkon plzeňského Slovanu, který se nevzdával za stavu 3:1 pro Tlumačov, i když hrál v oslabení. "Stáhli jsme Bolevec na pět a Kralovice na sedm bodů, což nás těší a v sobotu proti Bolevci uděláme vše, aby rozdíl byl jen dva body," pravil kouč Startu Tlumačov.

Nelíbilo se mu chování domácích fanoušků. "To, co tam nějací lidi ve "VIP" zóně předváděli, nemá s fotbalem nic společného. Nemluvě o správci hřiště, který po iks pivech čekal po zápase u naší šatny a neodpustil si nějaký proslov k nám. Opět děkuju domácím hráčům, že i když neúspěšně, tak se je snažili nějak usměrnit. Snad už nic takového nebudeme muset řešit," tvrdil Tomáš Korelus.

I. A třída, 25. kolo: Staňkov - Tlumačov 0:5.
Tlumačov vyhrál derby. Za první půli si ale zasloužíme nafackovat, řekl trenér