Tlumačovští v útulném areálu osmého celku krajské I. A třídy sice dvakrát vedli, ale nakonec se museli spokojit pouze s remízou 2:2. „Byl to typicky první zápas po delší době. Hra byla neurovnaná a k vidění byla celá řada nepřesností na obou stranách,“ uznal kouč Startu Pavel Čadek.

Zároveň podotkl, že v Sušici se jednalo o vyrovnané utkání. „Já pořád tvrdím, že rozdíl mezi krajským přeborem a I. A třídou až tak veliký není. My navíc v přeboru hrajeme až v dolní polovině tabulky,“ nedělal Čadek z remízového výsledku proti týmu z nižší soutěže žádnou vědu. Těšilo jej, že se jeho svěřenci po dlouhé pauze potkali s míčem a zdraví nikoho nezradilo.

„Ačkoliv tempo hry bylo vlažné, zápas svůj účel splnil. Kluci si zaběhali, zahráli si a hlavně se nikdo nezranil,“ oddechl si kouč.

close Z archivu: Tlumačovav (ve žlutém) remizoval 2:2. info Zdroj: Jiří Pojar zoom_in Z archivu: Tlumačovav (ve žlutém) remizoval 2:2.

V podobném duchu zápas hodnotila také domácí strana. „Na zápas s Tlumačovem jsme měli velkou absenci, ale i přes to bych řekl, že to z naší strany nebyl špatný zápas. Bylo to celkem vyrovnané utkání. Šancí jsme možná měli i víc než soupeř,“ řekl Deníku kapitán Tomáš Klíma.

Do startu jarní fáze krajského přeboru zbývá už jen měsíc a půl. A Tlumačov by se v ní rád vyhnul záchranářským starostem. Jestli ale druhá půlka sezony začne v naplánovaném termínu, Čadek netuší. I s ohledem na aktuální vývoj koronavirové pandemie. „Je to teď podle mě na mrtvém bodě. Třeba se začne hrát, třeba se to posune, nikdo teď asi pořádně ještě neví,“ přemítá.