Obou docílil nohou. "První padl z dorážky a na druhý gól mi nahrál Franta Copák před prázdnou branku po chybě gólmana," popsal Vojtěch Černý.

Považujete se za kanonýra?

Jako kanonýr se úplně necítím, protože nikdy jsem nedával moc gólů. Ale v posledním období mi to tam začalo hodně padat.

Rozstřílel jste se na konci podzimu třemi góly, pak jste jeden dal za třetiligový A tým a v zimní přípravě jste vstřelil šest gólů, což je na záložníka slušná bilance…

Začínal jsem jako šestka, ale pod panem Vaiglem v áčku jsem se posunul na křídlo nebo pod hrot. Myslím si, že v roli ofenzivnějšího hráče mám větší klid a jistotu.

Lom - Jiskra Domažlice (v bílém).
Jiskra musí čekat na první zápas ČFL kvůli Vyšehradu

Už jste si zvykl na fotbal v mužské kategorii?

Určitě. Daří se mi i díky tomu, že jsem si zvykl na souboje, rychlejší a tvrdší fotbal. Teď už se cítím lépe, než když jsem v mužích začínal.

Jaká je vaše role v A týmu, když jste v přátelských zápasech vstřelil šest branek? Přiblížil jste se tím základní sestavě?

V áčku se už cítím lépe a myslím si, že do týmu momentálně více patřím. Rozhodne trenér, jestli moje výkony jsou na základní sestavu.

Trenér áčka Pavel Vaigl vás chválil. Těší vás jeho podpora?

Ano, je hezké to slyšet. Mám radost, že se dokážu prosadit v tak kvalitním kádru.

Z archivu Deníku: Fotbalisté rezervy TJ Jiskra Domažlice (v modrém) porazili na úvod jarní části krajského přeboru Baník Stříbro 7:0.
Tlumačov šokoval Lhotu dvěma góly v závěru. Vedoucí Benfika roznesla Baník