"Postup byl naším cílem. Tři dny po dokopné je nálada dobrá, obzvlášť když v tomto týdnu nemusíme hrát baráž, která se nám vyhnula. Za to jsme rádi. Ale teď už musíme zase začít pracovat, protože přestávka je hodně krátká. Letní přípravu začínáme 4. července a I. A třída by měla odstartovat o víkendu 6. a 7. srpna," řekl trenér Horšovského Týna Václav Kopejtko.

Postup výš s sebou logicky přináší nevyhnutelné změny - hráčského kádru, tréninků a cestování. "Trénovali jsme dvakrát týdně, ale pro I. A třídu už musíme trénovat třikrát v týdnu. Problém je, že v létě se začíná hrát hodně brzy, ale prázdniny a léto nejsou pro trénování příhodné, tak uvidíme, jak to bude fungovat. Změní se i to, že už nebudeme jezdit většinou po Domažlicku, protože naše skupna I. B třídy byla hlavně okresu Domažlice. Takže už budeme jezdit trochu dál, ale zase objevíme nové hřiště," uvedl Kopejtko.

Marek Falout (vpravo) na archivním snímku z roku 2016, kdy hrál za Jiskru Domažlice B.  
Poprvé v čele kanonýrů. Nikdy jsem nebyl extra střelec, směje se Falout

Horšovský Týn už ohlásil první pohyby v kádru. Z Holýšova přišli Havlíček a Chrž, tým opouští Doležal.

Druhý nejlepší střelec I. B třídy skupiny A Marek Falout i třetí nejlepší kanonýr této soutěže Jevgenij Čižikov slíbili pokračovat v Horšovském Týnu. "Počítáme s nimi," dodal kouč Horšovského Týna.

Cílem klubu bude hrát v horní polovině tabulky I. A třídy.

Na archivním snímku Jevgenij Čižikov (s míčem) uniká Robertu Mariottimu v utkání České fotbalové ligy mezi FC Písek a béčkem Viktorie Žižkov.
Horšovský Týn táhne trenér mládeže Vyšehradu a bývalý slávista