"Trenér nás namotivoval. Sice hrajeme o třetí až šesté místo, ale béčko Petřína je asi nejkvalitnější tým krajského přeboru, tak jsme se chtěli proti němu vytáhnout. Navíc já jsem měl větší motivaci, protože jsem dva roky hrál dorosteneckou ligu za Petřín. Takže jsem chtěl porazit klub, v kterém jsem byl. Důležité bylo, že dorazili kluci, kteří původně neměli být na zápase. Nechtěli jsme si uříznout ostudu a ukázat, že jsme zaslouženě v popředí tabulky," říká Jiří Šmíd.

Trenér Dejmek kritizoval mužstvo po předposledním utkání (0:0) s Radnicemi za tempo na úrovní přáteláku…
Ano, nelíbil se mu náš výkon. Ale sezona je dlouhá, takže únava je určitě znát. Minimálně ode mě slýchá na trénincích dost často, že jsem unavený (smích), což se mu dobře neposlouchá. Oba týmy se zaměřily hlavně na defenzivu. Nechtěli jsme Radnice podcenit, ale výkon byl celkově v nižším tempu. Měl jsem dvě tutovky, které jsem neproměnil. V posledních kolech jsme se zlepšili v obraně, dostáváme málo gólů.

Jak jste viděl své góly?
Při prvním gólu Petřín nakopl balon na naši polovinu hřiště, kde to Venca Křeš vykombinoval a přihrál Radkovi Kokoškovi, který to potáhl po lajně a naservíroval mi balon před bránu mezi obránce a gólmana a trochu se štěstím jsem to uklidil pod břevno. Před druhým gólem jsem dostal pas do lajny, utekl jsem obránci, čekal jsem náběh někoho ze spoluhráčů před bránu, tak jsem centroval, ale balon prolétl až ke druhému rohovému praporku, kde byl Radek Kokoška, který nahrál Vencovi Křešovi, ten to zatáhl do vápna, nacentroval a já střílel do protipohybu gólmana.

Zdroj: Martin Švec

Jaká byla reakce petřínských na vaše dva góly?
Překvapily mě pozitivní ohlasy, že jsem hrál dobře. Nic ve smyslu, že jsem jim dal dva góly nebo zkomplikoval postup. Myslím si, že Petřín B má kvalitní kádr a zápas s Vejprnicemi k dobru, v němž si to rozdají o první místo.

Býval jste vždy střelcem a útočníkem?
Začínal jsem v Blovicích na postu stopera, ale postupem času jsem se posunul do zálohy a na Petříně jsem se dostal na podhrot až hrot. A začalo mi to tam padat. Pak jsem přestoupil na Rapid, byl jsem v Horní Bříze, kde se mi střelecky nedařilo a byl jsem spíš takový dělník, který si to odběhal, jak říkal trenér. V Holýšově se to zlomilo a prožívám gólovou sezonu.

Zdroj: Martin Švec

Ve statistice máte nejen hodně gólů, ale i devět žlutých karet a jednu červenou. Za co?
Většinou za fauly. Ale i za diskuze s rozhodčím.

Vyčítá vám to trenér?
Před zápasem upozorňuje některé hráče, abychom si dávali pozor a nedostávali zbytečné žluté karty. Na druhou stranu já mám rád, když je na hřišti mezi hráči nějaká rivalita. Adrenalin je dobrý.

Fotbalisté rezervy Petřína (v červených dresech) podlehli Holýšovu (v modrém) 0:2.
FOTO, OHLASY: Rezerva Petřína prohrála, Vejprnice ale v čele zatím neutekly