Fořt je po operaci a podle svých slov bude moci chodit bez omezení za hodně dlouho. „Operace byla úspěšná. Nicméně je hodně možné, že už se na fotbalové trávníky nevrátím. Zranění je totiž dost špatné, budou tam velká rizika. Ale hlavní bude psychika, protože bude strach ze soubojů,“ tvrdil Vojtěch Fořt.

Dvacetiletý obránce Tlumačova přestoupil před touto sezonou z Domažlic do Tlumačova. Začínal v Mrákově a ve Kdyni, ale od mladších žáků působil v Domažlicích. „Můj odchod z Jiskry byl hlavně spojen s časovou náročností vysoké školy. Kvůli tomu jsem hledal jiný tým a ozval se Tlumačov. Nabídl mi hodně herního času, a navíc tu působil i můj otec,“ vysvětlil Fořt.

V této sezoně stihl pět minut proti Rapidu Plzeň a 44 minut v osudném utkání v Nýrsku. „Odražený balon byl blíž ke mně, soupeřův obránce Brabec se rozběhl sprintem. Dostal jsem se k balonu a míč jsem odehrával a jemu asi přeplo jako bláznovi a skočil oběma nohama napřed na moji stojnou nohu a přelomil ji,“ popsal okamžik dvacetiletý obránce.

Rozhodčí Radek Schveinert vytáhl červenou kartu a Brabce vyloučil. Vojtěch Fořt musel kvůli zranění střídat. Nýrský fotbalista dostal osmizápasový trest. „Podle mě to byl likvidační zákrok, i když mně asi nechtěl zlomit nohu. Balon už jsem ale odehrál, takže soupeř musel vědět, že balon nemůže hrát. Neměl sebemenší šanci hrát balon,“ řekl Vojtěch Fořt.

Tlumačovský klub podal podnět k odvolací a revizní komisi Plzeňského kraje. „Trest osmi zápasů je naprosto neodpovídající. Klubu bylo oznámeno, že se tímto podnětem bude odvolací komise zabývat,“ uvedl Fořt.

Podle zdroje Deníku by se faulem Brabce mohli zabývat i právníci. „K tomu nebudu nic říkat, protože se to bude teprve řešit,“ nepotvrdil, ale ani nevyvrátil tuto informaci Vojtěch Fořt.

Dočkal se alespoň omluvy? „Nýrsko jako klub se vůbec neomluvilo. Naopak oslavovalo výhru na svém facebooku, což mi přišlo trochu trapné. Jiří Brabec mi napsal takovou povrchní odpověď, kterou jsem nebral vážně, a asi ji do budoucna nebudu brát vážně,“ odpověděl obránce Tlumačova.

„Myslím si, že to nejhorší už mám za sebou. Mrzí mě to ale, protože v osmnácti jsem dostal příležitost zahrát si třetí ligu v Domažlicích, ale ve dvaceti letech mě přepálí nějaký magor,“ uzavřel Vojtěch Fořt.