"Po celou kariéru jsem se nepovažoval za střelce, ale teď na jaře se to změnilo," usmíval se Radek Šindelář.

Třemi góly v jednom utkání vyrovnal svůj dosavadní rekord.

Za svou střeleckou potencí vidí týmový výkon a zlepšenou hru Tlumačova, který v soutěži sedmkrát za sebou vyhrál. "A hlavně se začaly lépe kopat standardní situace, z kterých dávám většinu gólů. Mojí hlavní devízou je výběr místa v pokutovém území," řekl Šindelář.

Pozici nejlepšího klubového střelce si užívá. "Hodně si dobírám naše útočníky, kterým není úplně příjemné, když jim předám aktualizovanou tabulku střelců po zápase, ve kterém vstřelím gól," pravil s úsměvem fotbalista Startu Tlumačov.

Na oplátku ho spoluhráči zkasírují za dosažený hattrick. "Asi budu muset v práci udělat nějaký přečas," vtipkoval Šindelář.

Za obrozením mužstva, které se z předposledního místa vydrápalo na jedenáctou příčku, vidí semknutí kabiny, díky čemuž se vylepšilo fungování mužstva i herní projev. "Pokládal jsem si otázku, proč se to teď otočilo. My jsme do podzimu vstoupili trochu nepřipravení, byly velké změny v kádru. V zimě jsme doplnili kádr čtyřmi pěti většinou mladšími hráči a začátek jara jsme potřebovali čas, než si to sedlo, teď si to sedlo a funguje to," tvrdil.

Trenérem Tlumačova je hrající Tomáš Korelus. "Musím mu často radit (smích). Tvoříme jeden tým s ním, jsem o něco starší než on. Trénovali jsme dorost v Domažlicích, Tomáš měl mladší, já starší, takže spolupracujeme dlouho, ale pořád mu musím často radit," prohlásil Radek Šindelář.

I když mu bude letos 43 let, tak nehodlá jen tak končit. "Pokud nepřijde nějaký mladý vlčák, který mě vyštípe ze sestavy, tak budu pokračovat i příští sezonu. S fyzičkou jsem nikdy neměl problém. Občas si jdu zaběhnout Běžce Chodska, už od mládí nemám problém s fyzickým fondem. Poslední dobou mám problém s rychlostí, ale tu nahradím důrazem," svěřil se odchovanec Sokol Postřekov.

Tam začínal až ve čtrnácti, patnácti letech. "V Postřekově nás vedl trenér Knopf a tam jsem získal fyzičku, bylo to tvrdé," zavzpomínal.

Následovalo roční hostování v Poběžovicích, které tehdy hrály krajský přebor. Po návratu do Postřekova odešel do Horšovského Týna. "Postoupili jsme z I. B třídy do krajského přeboru. Po letech jsem chtěl už končit, ale zavolal mně Pavel Čadek z Tlumačova, že by to byla škoda, tak jsem přešel do Tlumačova. Ten hrál I. B třídu a postoupili jsme do krajského přeboru, ze kterého jsme minulou sezonu spadli. Teď se pereme o záchranu v I. A třídě a věřím tomu, že když se zachráníme, příští sezonu už takové problémy mít nebudeme," konstatoval Radek Šindelář.


Načítám tabulku ...