"Na jaře mně to střelecky jde, v posledních zápasech mi to tam padá. Podzim byl trochu horší, v něm jsem moc branek nedával. Docela mě mrzí, že už je konec sezony, když jsem se rozstřílel," pousmál se hořce krajní záložník Postřekova.

Zdeněk Peroutka si zahrál za mateřský oddíl Domažlic krajský přebor a má jeden start v divizi za B tým mužů. "Podzim jsem začal v Domažlicích, ale pak jsem se nevešel do kádru. Z divize do I. B třídy byl docela velký skok, ale i v I. B třídě je velká kvalita, protože hodně týmů má šikovné kluky," uvedl.

Sezonní bilance vstřelených třinácti branek ho úplně neuspokojuje. "Určitě jich mohlo být více, hodně šancí jsem spálil. Takže příští sezonu bude co zlepšovat," ví Peroutka.

Česká divize dorostu U19, 29. kolo: SK Klatovy 1898 (na snímku hráči v červených dresech) - TJ Jiskra Domažlice (modří) 0:4.
OBRAZEM: Starší dorost fotbalových Domažlic smetl v Janovicích rivala z Klatov

Svůj první gól proti Krchlebům dal brankáři Tomášovi Chvátalovi, který střídal v 37. minutě. Další tři branky vstřelil Lukáši Sekerešovi. "Výměnu brankářů jsem nevnímal, nepřipouštěl jsem si ji, ale soustředil jsem se jen na sebe," vysvětlil postřekovský fotbalista.

Od 59. minuty se hrálo deset na deset, protože rozhodčí vyloučil na každé straně jednoho hráče. Při nižším počtu hráčů na hřišti se Zdeněk Peroutka prosadil dvakrát. "Jakmile se hrálo deset na deset, tak na hřišti bylo více prostoru a mohl jsem využít svoji rychlost. Takže mně to vyhovovalo o něco víc," přiznal Peroutka.

V 81. minutě odstoupil ze hřiště. "Došly mně síly, proto jsem byl rád, že mě střídali. Odcházel jsem za potlesku fanoušků, což bylo super," potěšilo Zdeňka Peroutku, který je v Postřekově na přestup.


Načítám tabulku …