„Naživo jsem ho nikdy neviděl, jen v televizi. Ale občas na tohle téma musím snést ve škole nějaký ten vtípek,“ usmál se postřekovský Tomáš Souček, ale úsměvných historek se slavným jménem by pár našel.

Vedle fotbalu už totiž pár let hraje i tenis, který učí i malé děti. A když se jim představuje jako Tomáš Souček, často se ptají, ty seš ten slavný fotbalista?

Při odpovědi, že ano, sice málokdo uvěří, ale když ukáže občanku se stejným jménem, už občas znejistí. Navzdory tomu, že je o pár let mladší. „Ani podobní si nejsme. Jsem menšího vzrůstu a mám delší vlasy,“ dodává s úsměvem a dovětkem, že brzy tedy musí s pravdou ven.

Fotbalově má však ke slavnému jmenovci poměrně blízko. Také nastupuje ve středové formaci a na záložníka dává poměrně dost gólů.

„Jenže já hraju spíš na pravém kraji. To mi vyhovuje, využiju tam svoji rychlost a mám i dobrou fyzičku,“ přibližuje opora Postřekova.

VIKTORIÁNSKÉ VÁNOCE se po dvou letech vrací.
Viktoriánské Vánoce se vrací do Doosan Areny. Představí se i posily?

Zatímco fotbalista West Hamu hraje ve středu záložní řady. Proto nepatří ani k největším oblíbencům rodáka z Domažlic. „Obdivuju spíš rychlostní typy. Třeba Garetha Balea, který hrál navíc zrovna za Tottenham, kterému fandím,“ doplnil postřekovský Tomáš Souček.

I on to myslel s fotbalem hodně vážně. Začínal v domažlické Jiskře a brzy se vydal na plzeňský Petřín, aby zkusil druhou ligu dorostu.

„Dřív jsem si myslel, že bych to mohl někam dotáhnout. Ale po návratu z Petřína jsem hrál jen za béčko Domažlic. Nadšení z fotbalu malinko upadlo. Možná i proto jsem se dal na tenis, ten mě baví víc,“ přiznává Tomáš Souček, že spíš než na zeleném pažitu se vidí na oranžové antuce, kde hájí barvy LTC Domažlice.

S nimi ale letos sestoupil do I. krajské třídy

Na archivním snímku Pardubice - Viktoria Plzeň 1:1, 12. listopadu 2022.
Viktoriáni poletí do Benidormu na zimní soustředění

A i když se teď fotbalem hlavně baví, soupeře dokáže pořádně potrápit. Na podzim jim nasázel deset branek, což je téměř průměr jednoho gólu na zápas. Postřekov to vyneslo na třetí místo v I. B třídě skupiny A, které suveréně vládne Slavoj Koloveč, ale na druhý Tatran Chodov ztrácí Postřekov jen dva body.

Takže se dá mluvit i o postupových ambicích.

Ale Tomáš Souček myslí spíš na budoucnost, takže přednost má studium vysoké školy. „Na pajdě dělám tělocvik a výchovu ke zdraví,“ přibližuje Tomáš Souček, že by měl jednou předstoupit před katedru. Trénování malých tenistů je k tomu jistě dobrou průpravou a také dril a disciplína ze sportu se může hodit.

K fotbalu ho přivedli rodiče v šesti letech. „Táta hrával fotbal za Draženov,“ popisuje 21letý fotbalista, který válí za Sokol Postřekov. Ale kdo ví, třeba se jednou víc proslaví na tenisových kurtech…

Plzeňský obránce Václav Jemelka (na snímku z utkání s baníkem Ostrava) se v úterý podrobil operaci ramena.
Zpráva o stavu zraněných viktoriánů, Jemelka už je po operaci ramena