V sobotu odpoledne se svěřenci hrajícího trenéra Javorského utkali v rámci letní přípravy s divizními Přešticemi a než se stačili rozkoukat, prohrávali 0:4.

„Do dvacáté minuty na hřišti existoval pouze jeden tým, a to byly Přeštice. Naprosto zaslouženě vedly 4:0, protože byly lepší ve všech směrech a my vypadali, jako bychom se viděli poprvé,“ nebral si servítky Pavel Javorský, který zápas hodnotil pro web TJ Jiskra Domažlice.

Následně ale jeho tým i díky změnám zázračně ožil. „Na vývoj utkání jsme zareagovali střídáním a přesunutím některých hráčů na jiné pozice, a od té doby jsem na hřišti viděl starou dobrou Benfiku,“ pochvaloval si.

Domažlický tým mladíků (v modrém) trápil PřešticeDomažlický tým mladíků (v modrém) trápil Přeštice.Zdroj: Deník/Zdeněk VAIZ

Ještě do poločasu mladí Chodové snížili na rozdíl jediné branky a ve druhé půli živili naději na obrat. Ten sice nakonec nepřišel, ale konečný výsledek 3:4 s divizním favoritem s ambicemi hrát ČFL potěšil.

Trenér Domažlic Pavel Vaigl.
Kritika za první půli. Takhle k zápasům přistupovat nemůžeme, zlobil se trenér

„Do konce prvního poločasu jsme dokázali snížit na 3:4, čehož si moc vážím, protože dostat se z takové deky je něco, za co zaslouží všichni kluci velkou pochvalu,“ řekl domažlický trenér, který věří, že špatný začátek utkání v Přešticích bude pro jeho tým ponaučením pro příště a už se nikdy nebude opakovat.

A jak divoký průběh zápasu hodnotil Stanislav Purkart, kouč přeštického družstva? „V úvodu utkání jsme hráli přesně to, co jsme si v kabině řekli. Kluci byli hladoví, plnili taktické pokyny a dali čtyři branky,“ liboval si.

Domažlický tým mladíků (v modrém) trápil PřešticeZdroj: Deník/Zdeněk VAIZ

Pak ale přišel zkrat, který ani zkušený trenér nechápal. „Úplně jsme přestali hrát. Soupeř nám dal dvě branky a do poločasu ještě třetí. Bohužel to není poprvé, co jsme takhle vypadli z role. Už vloni na podzim se nám to stalo s Petřínem i Doubravkou,“ krčil Purkart rameny.

A nepotěšil ho ani výkon po změně stran. „Sice jsme ve druhém poločase byli častěji na míči, byli aktivnější, ale do šancí jsme se příliš nedostávali. Musíme si to pořádně vyříkat, protože takhle to dál nejde,“ uzavřel kriticky.

Doubravka porazila Lhotu 5:2.
Doubravka zdolala Lhotu. Zápas splnil účel, shodli se trenéři obou týmů
Jiskra Domažlice porazila Viktorii Plzeň do 19 let 3:2.
Mladíci Viktorie vzdorovali, ale třetiligová Jiskra zápas otočila a zvítězila