V sobotu prohráli v bláznivém zápase s nešťastným koncem na umělé trávě stadionu v Tachově s místním FK o dvě branky.

Tachované sice hrají ´jen´ okresní přebor, ale jejich tým po odhlášení z divize a přes odchod většiny opor, stále disponuje velkou kvalitou a pro holýšovský kádr to byla dobrá prověrka výkonnosti.

FK Tachov – FK Holýšov 6:4 (4:3)

FK Tachov (v zeleném) - FK Holýšov (v červeném) 6:4.Zdroj: Jiří Kohout

Domácí soupeře zaskočili důrazným presinkem a nebývalou efektivitou. Hned ve druhé minutě totiž Hána uvolnil Mráze mladšího a ten nezaváhal – 1:0. Poté opět Hána našel Čížka, který sám před brankářem zvýšil na 2:0. Do třetice vystřelil dobře hrající Hána, gólmanem vyražený míč přihrál pod sebe Mráz ml., Čížek před prázdnou brankou opět neměl problém a Holýšov rázem prohrával už o tři góly.

Tachované, kteří nastoupili bez šesti zraněných či nemocných hráčů, však začali kupit chyby. Po jedné z nich obrana darovala snižovací branku hostujícímu kanonýrovi Václavu Šperlovi.

Hosté od té chvíle zapnuli a deset minut před pauzou snížili zásluhou Romana Šimky na 3:2.

Když už to vypadalo, že tímto skóre poločas skončí, povedl se Tachovu rychlý brejk. Mladý Horváth našel centrem Bočka a ten hlavou přeloboval holýšovského brankáře na 4:2.

To ale stále nebylo v první půli všechno. Dalšího okénka v domácí defenzivě totiž využil gólem do šatny opět nejlepší holýšovský střelec Václav Šperl – 4:3.

Očekávalo se, že favorit po přestávce zapne na vyšší obrátky, což se také stalo. Ještě před tím ale domácí Boček zužitkoval své zkušenosti, ve vápně vrátil míč na Zemana ml. a bylo to už 5:3 pro domácí. Hrát se pak ale konečně začalo na druhé straně. Nejprve opět Šperl překonal tachovského gólmana Hlaváčka a snížil na 5:4 a poté mohl vyrovnat Procházka. Možná ještě teď přemýšlí, jak mohl netrefit úplně prázdnou branku…

Domácím docházela šťáva, zatímco hosté se naopak rozběhávali a byli jasnými pány na hřišti. Tachovany však podržel gólman Petr Landrgott, když vychytal agilního Šperla.

Radost z vyrovnání pak hostům zkazil zdvižený praporek a nekopala se ani penalta, o kterou hlasitě žádali.

A tak v závěru přišel brejk na druhé straně po ose Čížek – Vávra – Kropáč a tachovský mladíček stanovil výsledek na konečných 6:4.

Na hostech bylo znát, že přijeli ze soustředění, rozhýbali se až v průběhu zápasu a ke konci jasně dominovali.

Branky: Čížek 2, Mráz ml., Boček, Zeman ml., Kropáč – Šperl 3, Šimka; Rozhodčí: Jaroslav Landrgott.