Horšovský Týn vedl 2:0 (Dibrivnyi, Čižikov), ale Koloveč stihla vyrovnat ještě v první půli (M. Lucák, R. Duchoň). "První gól jsme dostali po zbytečné individuální chybě. O přestávce jsem od plic musel klukům něco říct, prtoože se mi nelíbilo jejich nasazení. Myslím, že jsem řval nejvíc od doby, co jsem v Kolovči," řekl ve videorozhovoru pro klubový facebook trenér Kolovče Martin Steinbrücker.

Kouče Horšovského Týna Václava Kopejtka potěšilo, že se jeho svěřenci dokázali vzchopit po ztrátě dvoubrankového vedení. "Dostali jsme se do rychlého vedení, čímž jsme splnili úkol. Při průtrži mračen vypadl našemu gólmanovi míč a domácí snížili. Tím jsme je dostali do laufu a do poločasu vyrovnali. Ale zvládli jsme se dát dohromady," uvedl Kopejtko.

Necelých deset minut po změně stran vrátil hostům vedení Tykhnenko. "Věřil jsem, že zápas otočíme, ale dostali jsme zbytečný gól ze standardky. Celou dobu jsme nebyli v zápase, i když jsme si vytvořili nějaké šance," mrzelo Steinbrückera.

V 73. minutě si dal Kadlec vlastní gól a hosté vedli 4:2. "Důležité bylo, že jsme nenechali domácí otočit vývoj, protože už by se nám to horko těžko otáčelo. Nutili jsme Koloveč tlačit, takže jsme mohli hrozit z brejků. Klukům patří pochvala za to, že nepodlehli tlaku domácích, který se stupňoval. Po ztrátě vedení jsme zápas zvládli, když jsme si pohlídali klíčové hráče domácích," uznal Kopejtko.

Deset minut před koncem byl po druhé žluté kartě vyoučen kapitán Horšovského Týna marek Falout. "Zbytečné vyloučení. V tu chvíli jsem byl naštvaný, protože jsme se snažili ubránit výsledek 4:2," naštvalo trenéra Horšovského Týna.

V 90. minutě dostal přímou červenou kartu hostující gólman Jan Bohuslav a vzápětí snížil na konečných 3:4 z pohledu Kolovče Lukáš Tumpach.

"Prohra nás mrzí, protože jsme to chtěli doma zvládnout a přiblížit se postupu. Nepodali jsme výkon, který bych očekával. Čekal jsem více obětavosti, bojovnosti a víru, že to dokážeme urvat, když se nedaří. Soupeř se ubránil, ale pro nás se nic nemění, stále máme situaci ve svých rukou," prohlásil Martin Steinbrücker.

Snímek ze zápasu semifinále PKFS: Sokol Lhota - Slavoj Koloveč (v modrém) 2:3, 8. května 2024.
V Chlumčanech jsme si to vyžrali, řekl po debaklu trenér Kolovče Steinbrücker

Podle Václava Kopejtka kvalita utkání odpovídala postavení týmu v tabulce. "Zápasy rozhodují chyby a v utkání bylo hodně individuálních chyb hráčů, ale podle mě i od rozhodčích. Podařilo se nám ubránit asi 130 standardek včetně rohovoých kopů domácích. K vyloučení našeho gólmana bych se nechtěl vyjadřovat. Každé vyhrané derby potěší, mám radost, že se situace kolem postupu ještě zamotala," tvrdil Kopejtko.

V neděli (17.00) hraje Koloveč v Plzni se Smíchovem. "Chceme vyhrát a zlomit nepříjemnou sérii. Pokud v Plzni vyhrajeme, věřím, že se přiblížíme postupu. Věřím, že pak zvládneme poslední čtyři zápasy," konstatoval Steinbrücker.

Horšovský Týn čeká v sobotu od 15 hodin domácí duel s prvními Křimicemi. "Další rozhodující zápas, protože už v Kolovči jsme museli vyhrát, remíza by nám nestačila. Do zápasu s Křimicemi půjdeme se stejným nasazením, i když budeme oslabení o některé hráče kvůli trestu za karty. Ale budeme bojovat a půjdeme si za vítězstvím," vyhlásil Kopejtko.

Na archivním snímku fotbalisté Horšovského Týna.
VIDEO: Horšovský Týn vyhrál, ale trenér Kopejtko viděl nejhorší zápas v sezoně