Holýšov svému soupeři rychle utekl, ale pak se jen díval, jak protivník otočil skóre. Holýšovští ovšem pod vedením nového kouče po změně stran přepnuli motory na vyšší rychlostní stupeň a nakonec slavili těsně vítězství 4:3.

SK Petřín Plzeň (červení), archivní snímek.
Petřín zdolal Cheb a slaví. Vodrážka: Máme co zlepšovat, měli jsme i štěstí

„Vyhráli jsme, ale s výkonem nemohu být vůbec spokojený," lamentoval zkušený holýšovský trenér Milan Dejmek. „Je pravda, že jsme měli výborný vstup do zápasu, kdy jsme asi během minut vstřelili dvě branky, ale pak přišlo jakési uspokojení, kdy jsme vypadli z role, kazili a soupeř během patnácti minut skóre otočil, což bylo špatně," zlobil se temperamentní kouč. „Ve druhém poločase to nebyl moc pohledný fotbal, ale vůlí a za pomoci standardních situací jsme dokázali skóre nakonec otočit," doplnil trenér Milan Dejmek k zápasu.

Fotbalisté Holýšova (modří), archivní snímek.Fotbalisté Holýšova (modří), archivní snímek.Zdroj: DENÍK/Filip Nekola

Jeho tým měl ještě v neděli odehrát utkání s rezervou Mariánských Lázní, ale došlo ke komunikačnímu šumu a kluby se nedohodly. „Tak budeme trénovat," pousmál se trenér, jehož tým není v ideálním rozpoložení, ale možná, že se blýská na lepší časy. „Někteří kluci se už uzdravili a začíná trénovat i Vena Šperl," kvituje Dejmek návratu ostříleného kanonýra. Holýšov odstartuje svojí pouť novým ročníkem nejvyšší soutěže v Plzeňském kraji už v sobotu 5. srpna od 10.15 na půdě Horní Břízy, která vloni hrála divizní skupinu A, ale spadla…

FC Viktoria Plzeň B (červenomodří), archivní snímek.
Viktoriáni se na ostrý start sezony naladili výhrou nad třetiligovým Mostem