Holýšov prohrál první poločas 0:2 a ve druhé pětačtyřicetiminutovce inkasoval třetí gól. Podle trenéra Milana Dejmka se na mužstvu začíná podepisovat závěr sezony spjatý s úbytkem mentálních sil.

"Zápas se nám opravdu nepovedl. Možná jsme byli špatně nastavení v hlavách. Rapid chtěl víc, byl energičtější, dynamičtější, ale my jsme byli u všeho pozdě. Působili jsme těžkopádným dojmem, ale neřekl bych, že jsme byli odevzdaní. Soupeř byl lepší a vyhrál zaslouženě. Klukům jsem říkal, pojďte, zkusíme být ještě třetí, ale prohrou s Rapidem to už není možné," řekl Dejmek.

V posledních dvou kolech se rozhodne, jestli Holýšov skončí čtvrtý, pátý, nebo šestý. Před šestou Horní Břízou má náskok tří bodů a stejný počet ztrácí na čtvrtý Chotíkov. S ním se Holýšov střetne v neděli od 14 hodin na jeho hřišti.

"Na malém hřišti v Chotíkově se hraje vždy špatně. Ze zápasu mám trochu strach, protože mám třináct omluvenek na páteční trénink kvůli zraněním a nemocem. Nevím, jak budu dávat dohromady sestavu. Uvidíme, co s tím uděláme, jestli vůbec jde s tím něco dělat. Proti Rapidu pár lidí chybělo, ale početně jsme na tom nebyli špatně. Nicméně bylo znát, že scházeli dva kluci ze základní sestavy," prohlásil trenér Holýšova.

S potěšením vyhlíží konec sezony. "Už aby byl konec, dřeme z posledního. Ne fyzicky, ale je tam mentální, psychická únava," dodal Milan Dejmek.