Holýšov vedl vyhrál první poločas 1:0, trefil se Jakub Krystl. Na konečných 1:1 vyrovnával domácí Karel Rozboud. "S ohledem na vývoj zápasu remízu asi bereme. Po první půli jsme si zasloužili vést, byli jsme lepším týmem a kombinačně se nám dařilo. Ke konci druhé půle jsme trochu zalezli," řekl kapitán Holýšova Miroslav Manowetz.

Většinu druhé půle se hrálo bez šancí. "Kumuluje se únava, za celou sezonu toho bylo dost. V Chotíkově to byla hodně nakopávaná, odražené balony, hodně soubojové. Ale tak to někdy je," uvedl Manowetz.

Holýšov hrál v kombinované sestavě. Trenér Milan Dejmek na předzápasovém tréninku měl hodně omluvenek. "Jo, lepili jsme to, protože v týmu jsme měli rozlučku se svobodou (smích) a v životě jsou věci, které jsou přednější. Takže jsme se sešli a dali jsme si nohejbal. Jinak trénujeme v osmnácti lidech, takže kluci, kteří v Chotíkově naskočili do zápasu, jsou plně v tréninku a jsou součástí týmu," pravil obránce Holýšova.

Remízou si Holýšov udržel naději na čtvrté místo, na kterém je Chotíkov s náskokem tří bodů. Holýśov má ovšem lepší vzájemné zápasy. V posledním kole hraje Holýšov s Horní Břízou (pátek, 18.00), Chotíkov zajíždí do Vejprnic.

"S trenérem Chotíkova Kučou (Petr Kučera) jsme si říkali, že hrajeme o čtvrté místo. Bylo by to hezké. Ještě máme jeden zápas," konstatoval Manowetz.

KP, 30. kolo: Chotíkov - Holýšov (modří) 1:1, 9. června 2024. | Video: Martin Švec

Páté, nebo čtvrté místo bude pro fotbalisty úspěchem, protože minulou sezonu hráli baráž o udržení v krajském přeboru. "Souhlasím, je to určitě úspěch. Přišel trenér Dejmek, kluci z Přeštic, mužstvo se omladilo. Pracujeme dál, protože do příští sezony chceme víc. Rádi bychom hráli ještě víc nahoře a potrápili favority. Příští sezonu bude krajský přebor hodně kvalitní, protože spadnou Klatovy a Tachov, postoupí Křimice, které budou černým koněm. Takže se můžeme těšit na pěkné zápasy. Potřebujeme nabrat síly, potrénovat a půjdeme do boje," prohlásil Miroslav Manowetz.