Utkání se hrálo na umělé trávě v Domažlicích, kam Holýšov přijel pouze s jedním hráčem na střídání. "Oslabená sestava s hráči z béčka a s jedním dorostencem trochu ovlivnila náš výkon. Byl jsem docela rozhozený z toho, že nás bylo málo.Soupeř na nás nastoupil prvních patnáct minut aktivním fotbalem, ale dobře jsme to odbránili. Poté jsme dostali hloupý gól. Po půl hodině hry jsme přebírali iniciativu. Na to, že Koloveč hraje I. B třídu, tak byla kvalitním soupeřem. My jsme rozhodli zkušeností, dostali jsme se do dvou brejků, z nichž jsme vyrovnali a vstřelili vítězný gól. Soupeř měl také veké šance, ale neproměnil je. Myslím si, že vyhrálo šťastnější mužstvo," okomentoval pohárový zápas trenér Holýšova Jaroslav Kubeš, který v zimní přestávce nahradil Štěpána Hirschla.

Obrat ve vývoji utkání ještě v prvním poločasu byl podle Kubeše důležitý. "Ale i ve druhé půli jsme měli nějaké šance. Druhý poločas byl vyrovnaný a soupeř mě hodně překvapil. Myslím si, že asi rozhodla kvalita v koncovce," řekl Kubeš.

Osmapadesátiletého trenéra trápí úzký kádr. "Na soutěž, jakou je krajský přebor, je nás málo. Byl bych hodně rád za výpomoc kluků z béčka. Hledáme a oslovujeme posily, ale bohužel kluby je nechtějí pustit. Doufám, že někdo přijde, děláme pro to všechno. Cílem je zachránit krajský přebor bez baráže, ale asi to bude hodně těžké, pokud neseženeme dostatečný počet posil," uvedl.

TJ Jiskra Domažlice (hráči v modrých dresech), archivní snímek.
Jiskra skolila lídra divize. Lom byl ale v některých pasážích lepší, uznal Mužík

Kubeš převzal Holýšov po angažmá u dorostu Dobřan. "Na stará kolena jsem chtěl zkusit trénovat něco kvalitnějšího," dodal.

Zápasový program v zimní přípravě pokračuje Holýšovu tuto neděli od 15 hodin v Chlumčanech. V plánu je zápas s Petřínem Plzeň U19. Jedenáctý tým tabulky krajského přeboru čeká třetí kolo PKFS proti Měcholupům.

První zápas přeboru hraje Holýšov v sobotu 4. března od 14.30 hodin ve Zruči. O týden později má doma Radnice.

TJ Slavoj Koloveč - TJ Holýšov 1:3 (1:2)

Branky: 23. Lucák M. - 38. Černohorský, 43. Zavadil, 86. Šperl. ŽK: 2:0. Diváci: 100.

Koloveč: Knopf - Šlajs (61. Sušický), Duchoň (Záhrobský), Soupír (17. Denk), Kadlec, Lužný, Souček (46. D. Tumpach), Kruml, M. Lucák, J. Lucák, Mastný.

Holýšov: Zach - Zavadil, Vítek, Valachovič, Šperl, Šobr (87. Kaas), Salák, Michálek, Kraus, Kadar, Černohorský.

Jiskra Domažlice U19 (modrobílí) - Staňkov 2:2.
FOTO: Staňkov remizoval s Domažlicemi U19. Góly jsme jim darovali, říká Sedlačko