„Holýšov přišel o trenéra (Jiří Jakš, pozn. aut.) týden po uplynulé sezoně a začal někoho shánět. Dopadlo to tak, že jsem zbyl, protože nikdo nechtěl mužstvo trénovat. Jelikož jsem Holýšovák, tak klukům pomůžu, i když už jsem fotbal dělat nechtěl, protože jsem prací časově zaneprázdněný. Ale domluvili jsme se, že půlrok vypomůžu, než klub najde trenéra, který by to vzal,“ vysvětlil Štěpán Hirschl, který má bohaté trenérské zkušenosti.

close Z archivu: TJ Holýšov - TJ Jiskra Domažlice B (žlutí) 0:7. info Zdroj: Jiří Pojar zoom_in Z archivu: TJ Holýšov - TJ Jiskra Domažlice B (žlutí) 0:7.

V minulosti už trénoval Holýšov, odtud odešel do Stoda, následovala Koloveč, pak Mariánské Lázně, odkud se vrátil do Holýšova. „Pak jsem s fotbalem úplně skončil a myslel jsem si, že už trénovat nebudu, ale nakonec situace dopadla tak, že jsem se k trénování musel vrátit,“ popsal Hirschl.

Minulou sezonu zakončil Holýšov na devátém místě, ale na jaře začal tabulkou padat kvůli velkému množství zraněných hráčů.

„Zranění kluci jsou už zdraví a trénují. Posílili jsme brankářem Mírou Zachem z Horní Břízy nebo obráncem Kubou Kadarem. Mohli bychom posílit také v útoku, ale nic není ještě jistého (v pondělí klub získal Jevhenije Levchenka z Líní, pozn. aut.),“ řekl trenér Holýšova.

close Z archivu: TJ Holýšov - TJ Jiskra Domažlice B (žlutí) 0:7. info Zdroj: Jiří Pojar zoom_in Z archivu: TJ Holýšov - TJ Jiskra Domažlice B (žlutí) 0:7.

Krátce před startem soutěže mužstvo přišlo o Pavla Trhlíka, který skončil na doporučení lékaře kvůli kolenu. Hirschl si představuje Holýšov na pátém až sedmém místě tabulky. „Pokud se nám budou vyhýbat zranění a ustálíme sestavu čtrnácti nebo patnácti kluků, tak věřím, že tým má na to, aby hrál kolem sedmého místa,“ tvrdil. V přípravě se Holýšov utkal s Tlučnou, kterou zdolal 4:1. O víkendu porazil v improvizované sestavě Košutku 4:1.

Soupiska TJ Holýšov - podzim 2022

Brankáři: Miroslav Zach (99), Dominik Svačina (03). Obránci: Jan Valachovič (91), Tomáš Vítek (93), Tomáš Michálek (99), David Zavadil (98), Jakub Kadar (99), Adam Kadavý (05), Josef Vnouček (96). Záložníci: Miroslav Černohorský (81), Stanislav Staněk (98), Václav Kaas (84), Radek Kraus (96), Jan Vítek (00), Radim Remiáš (00), Zdeněk Štěpán (95), Patrik Šmídl (97), Tomáš Syrovátka (06). Útočníci: Václav Šperl (85), Daniel Šobr (01), Ondřej Salák (04), Jevhenij Levchenko (95), v jednání Lukáš Křivánek (97). Přišli: Staněk, Kadar, Šmídl (všichni Přeštice), Zach (Horní Bříza), Křivánek (v jednání Sokoleč), Svačina, Syrovátka, Kadavý, Salák (všichni dorost), Levchenko (Líně). Odešli: Chrž, Havlíček (oba Horšovský Týn), Juráš (Německo), Šlégl (Nýřany), Trhlík (ukončení aktivní činnosti). Trenér: Štěpán Hirschl. Asistenti trenéra: Václav Kaas, Ota Manowetz. Jednatel oddílu: Petr Třeštík. Vedoucí mužstva: Jana Gröschlová. Masér: Tomáš Volf.