„Začali jsme dobře. Dobře jsme kombinovali, přehrávali jsme Tlumačov a vedli 3:0. Ale do poločasu jsme se dopustili našich klasických zkratů v defenzivě, což způsobilo, že se Tlumačov dostal na dostřel jedné branky. Naštěstí jsme donutili hostujícího obránce dát si vlastní gól na 4:2 do šatny,“ zhodnotil zápas trenér Holýšova Štěpán Hirschl.

Ve druhé půli hrál Holýšov na brejky, které mu vycházely. „Mohli jsme dát více než sedm gólů. Chodili jsme sami na bránu a těch šancí bylo opravdu hodně. Zápas se asi musel líbit, padlo hodně gólů, vcelku pěkných. Výhra nás těší, v této situaci jsme ji potřebovali jako sůl,“ řekl Hirschl.

Tlumačovský trenér Pavel Čadek přiznal, že jeho svěřenci nehráli dobře. „Do zápasu jsme vstoupili laxně, po půlhodině jsme prohrávali 0:3, což asi rozhodlo. Začátek byl od nás takový odevzdaný, nebojovali jsme, neběhalo nám to. Do hry jsme se dostali snížením na 2:3, ale pak jsme si dali před koncem první půle čistokrevného vlastence. Ve druhém poločase jsme se trochu zvedali, ale otevřeli jsme hru a soupeř nás trestal,“ komentoval okresní derby Čadek.

Tlumačovu se proti Holýšovu dlouhodobě nedaří, ale odhodlání hostů vyhrát bylo velké. „Věděli jsme, že Holýšov na tom není také dobře. Minulý týden mu chyběli stěžejní hráči Šperl s Černohorským, ale proti nám hráli oba a kvalita Holýšova šla nahoru,“ doplnil Pavel Čadek.

Lodivod Holýšova Hirschl věří, že se mužstvu už začne dařit. „Úvod sezony je ovlivněný dovolenými a různou neúčastí. Předpokládám, že už budeme kompletní. Hlavně musíme sbírat body doma, ale chtěli bychom je přivézt i z venku,“ přeje si.

První třetinu podzimní části soutěže hodnotí negativně. „Šest bodů není nic. Spodek tabulky je našlapaný. Na první zápas se Zručí jsme nebyli komplet, dali jsme se dohromady, ale zápas se nám nepovedl. Do Radnic jsme jeli s dorostenci a kluky z béčka. Pak jsme doma porazili dobrým výsledkem Stříbro. Minulý týden jsme propadli v Černicích, kde jsme dostali bůra, ale hra tomu neodpovídala. Z pěti zápasů byly tři nepovedené, dva se povedly, což je špatné procento,“ tvrdil Štěpán Hirschl.