I přesto, že jeho tým v loňské – předčasně ukončené – sezoně figuroval po osmi kolech se ziskem patnácti bodů na skvělém pátém místě. „Asi bychom měli mít vyšší cíle, pokud budeme brát na zřetel loňské umístění. Ale hrálo se jen osm kol a my musíme stát nohama na zemi,“ vysvětluje svůj postoj k nadcházejícímu ročníku.

close Cílem je hrát tak, aby nás to bavilo, tvrdí tlumačovský trenér Čadek. info Zdroj: Eva Kočková, Jiří Pojar, Robert Babor zoom_in Trenér Pavel Čadek.

Tlumačov v přípravě odehrál z původně čtyř plánovaných zápasů pouze dva. S Meclovem, jenž ještě vloni hrál krajský přebor, vyhrál na úvod vysoko 7:0. „Bylo znát, že jsme hráli první přípravný zápas. Sice jsme vyhráli, ale nebylo to ono, protože kluci nebyli sehraní,“ řekl trenér Tlumačova Pavel Čadek.

Druhé utkání s Tachovem, které bylo zároveň generálkou na premiéru podzimní části se Lhotou, skončilo porážkou Startu 2:4. „Obávám se, že první dvě tři soutěžní kola budou taková nemastná neslaná, protože v přípravě jsme vždy hráli čtyři zápasy, ale teď pouze dva,“ zdůrazňuje tlumačovský kormidelník, který celkově zažil jednu z nejhorších příprav. A to nemluví jen o počtu přátelských soubojů.

„Trénovali jsme v červnu, červenci, ale tentokrát byla slabá účast, morálka. Všichni po dvou letech jeli na dovolenou, takže jsme se nikdy nesešli kompletní. Na druhou stranu, jsme amatéři. Na dovolenou mají kluci nárok,“ uznává Pavel Čadek.

„Jelikož třetina kádru ještě studuje, někteří kluci také doháněli zkoušky. Jeden hráč je teď dokonce v Nizozemsku a vrátí se zpátky pravděpodobně až v září,“ pokračuje trenér.

close Cílem je hrát tak, aby nás to bavilo, tvrdí tlumačovský trenér Čadek. info Zdroj: Eva Kočková, Jiří Pojar, Robert Babor zoom_in Cílem je hrát tak, aby nás to bavilo, tvrdí tlumačovský trenér Čadek.

Sám si netroufá odhadovat, jak si jeho tým v sezoně povede. „Nejhorší je to, že nevím, jak jsme na tom my a ani ostatní mančafty. Dlouho se nehrálo, a tak snad kromě klubů u nás na okrese nemám vůbec žádný přehled o pohybech v kádru jiných týmů. No… uvidíme,“ dodává.