Úvod utkání se nesl ve znamení intenzivní a tvrdé hry z obou stran a borci se na hřišti i přes extrémně teplé počasí skutečně vydali. První velkou příležitost si vypracovali hosté a hned z toho byla branka. Ve vápně se z nenadání ocitl snajpr David Kroc a nekompromisní dělovkou levou nohou nedal gólmanovi Jiskry šanci.

O chvíli později mohlo být vyrovnáno, avšak při standardní situaci chybělo domácímu týmu trochu štěstí. V 16. minutě se do šance probíjely opět Rokycany. Bratanič však včasným výběhem šanci hostů zhatil. V polovině prvního dějství to v domácích ochozech jen tak zahučelo – jeden z rokycanských ostrostřelců pálil z dvaceti metrů nebezpečně, avšak těsně nad.

O šest minut později se „Benfika“ dožadovala penalty, ale rozhodčího nechal pád domažlického útočníka klidným. Ten jen výmluvně mávl rukou na znamení „hraj“. Ve 35. minutě museli hosté nuceně střídat. Zdeněk Milota se totiž ošklivě zranil, dlouho se svíjel na vzorně připraveném trávníku a utkání pro něj skončilo. Záhy musel své brankářské umění prokázat domácí Bratanič, který zneškodnil střelu kapitána Hereita.

Pak udělali domácí chybu v rozehrávce a Jiskru opět zachránil Bratanič, který vyrazil dělovku do bezpečí. Těsně před pauzou dostaly Domažlice výhodu trestného kopu z hranice šestnáctky. S pokusem Mužíka si však Špiroch v kleci hostů poradil. V tu chvíli si Jiskra vytvořila velký tlak a Rokycany nevěděly, kam dřív skočit. Z dalšího trestného kopu pálil opět nepříjemně Mužík, avšak jeho rána byl zablokována na rohový kop.

V poslední minutě prvního dějství se domácí už dočkali. Nejprve sice trefili tyč, ale z dorážky se prosadil Daniel Černý, jedna z posil z áčka.

Ve druhém poločase se dlouho nic nedělo. Až do 58. minuty, když se podruhé prosadil kanonýr Černý. Po hodině hry se domácí znovu trefili, ale proti jejich radosti byl zvednutý praporek sudího na lajně. To vyvolalo v ochozech i na hřišti nemalou vlnu emocí. Z protiútoku mohl vyrovnat Ineman, ale jeho projektil neměl gólové parametry.

Poté byla k vidění pasáž, při které se na hřišti jiskřilo. Hráči obou celků si skutečně nic nedarovali a pro zákrok za hranou pravidel nešli daleko. V 77. minutě utekl hostující obraně Šmejkal, ale jeho pokus minul levou tyč o pár centimetrů. To ho ale mrzet dlouho nemuselo. O minutu později se totiž prosadil kapitán Javorský, který svou trefou zvýšil na 3:1 a výhru Jiskry pečetil za malý okamžik střídající dorostenec Vlček. Hosty od potupného búra pak zachránila ještě tyč.

Jiskra Domažlice B – Rokycany 4:1

„Byl to můj poslední domácí zápas u týmu, takže jsem rád, že ho kluci zvládli vítězně. A také jsem rád, že jsme zavřeli pusu všem, kteří si mysleli, že utkání Rokycanům pustíme,“ řekl trenér Jiskry B Martin Steinbrücker.

Poločas: 1:1. Branky: 45. a 58. D. Černý, 78. Javorský, 85. Vlček – 12. Kroc. Rozhodčí: Hájek. ŽK: 1:2. Diváci: 86.

Jiskra Domažlice B: Bratanič – Javorský, Hojda, Vojtko, Šmejkal (85. Vavřička), O. Černý, Kubr (18. Kalný), T. Korelus, D. Lešek (88. Pavlíček), D. Černý (66. Vlček), Mužík (64. Reiniger). Trenér: Martin Steinbrücker.

Rokycany: Špiroch – Milota (34. Pliml, 71. Kužma), Papáček, Jan Hereit, L. Aubrecht, Procházka, Veselý, Ženíšek, Kroc (75. Pražský), Ineman (83. Stejskal), Vileta. Trenér: Milan Dejmek.