Ve druhém jarním domácím utkání Fortuna:ČFL se utkal čtvrtý celek tabulky Jiskra Domažlice s šestým SC Olympia Radotín známého trenéra Davida Jarolíma. Ambiciozní hosté, kteří se netají ambicemi na postup do druhé fotbalové ligy a jejichž kapitánem je bývalý český reprezentant Martin Jiránek, si odvezli tři body za těsné vítězství 1:0.

Utkání se nepovedlo rozhodčímu Josefu Váňovi z Nového Strašecí, po jehož výkonu domácí příznivci odcházeli ze stadionu Střelnice s pocitem křivdy a přesvědčením o tendenčním rozhodování ve prospěch hostů…

První gólovou šanci zápasu si ale vytvořili domácí. David Brabec ve 12. minutě poslal za obranu balon na Petra Došlého, který překonal hlavou z osmi metrů brankáře Radotína Ondřeje Čápa. Bohužel pro domácí pomezní sudí Lukáš Machýček odmával domažlickému snajprovi ofsajdové postavení.

V dalším průběhu utkání se útočnému snažení obou týmů příliš nevedlo. Vzruch ale přineslo osmiminutové ošetřování zraněné pomezní rozhodčí Dagmar Žákové. Hlavní sudí za to nastavil první půli jen o dvě minuty.

Ve 33. minutě poslal radotínský Saar Pape Macou dopředu Bassey Fortuneho, který obešel vybíhajícího brankáře Lukáše Brycha a rozvlnil síť. Gól ale nebyl uznán ze stejného důvodu jako předcházející branka Jiskry. Již zdravá asistentka Žáková odmávala ofsajd.

Minutu nato musel Filip Čihák vyhlavičkovat pokus Zdeňka Volka z brankové čáry. Do třetice to už ale hostům vyšlo. V 35. minutě srazil Volek centr Zahranychnyyho z levé strany k Macouovi a ten poslal střelu z devíti metrů k levé tyči – 0:1.

Ve 41. minutě ještě musel Brych vyrazit ránu Fortuneho z hranice velkého vápna.

Druhý poločas začal šancí Basseyho a vše musel hasit vyběhnutím a hlavičkou výborně chytající Brych. V 53. minutě střídající Marek Bauer zblokoval střelu Jakuba Trýzny jen k Macouovi, který z voleje přestřelil. Osm minut nato domácí obránce Jakub Kadar tvrdě pálil těsně vedle pravé tyče braky hostů. Čtvrt hodiny před koncem ještě domažlický gólman zneškodnil včasným vyběhnutím šanci Fortuneho a pak už se do hlavní role opět pasoval nepřesný sudí Váňa, když k údivu i samotných hostů nepotrestal v 78. minutě faul radotínského Davida Broukala na do sóla se řítícího Tomáše Arzbergera.

Do konce utkání se pak už nic podstatného nestalo. Hosté chytře kouskovali hru střídáním a diskusemi s rozhodčím (ten během zápasu rozdal celkem třináct žlutých karet – osm domácím a pět hostům!) a hubené jednobrankové vedení už uhájili.

Pražský tým si tak z domažlické Střelnice odvezl všechny tři body a Jiskra se musí o reparát pokusit v dalším kole v neděli 7. dubna.

Nebude to ale nic jednoduchého, neboť se Chodové představí na hřišti vedoucího celku soutěže SK Zápy.

Autor: Jiří Pojar