Domácí do zápasu vstoupili jako ničivý uragán a ve 24. minutě vedli už 3:0. „Věděli jsme, že je Písek velice silný a připravovali se na to. Zápas jsme si ale prohráli během deseti minut,“ smutnil na pozápasové tiskové konferenci hlavní trenér Jiskry Pavel Vaigl.

První gól vstřelili Jihočeši v 16. minutě zásluhou Froňka. Na 2:0 zvyšoval o šest minut později Šplíchal a pohromu pro Chody dokonal za další dvě minuty opět Froněk, jenž proměnil nařízený pokutový kop. „Do zápasu jsme vstoupili aktivně, hráči plnili pokyny a odměnou nám byly tři góly,“ pochvaloval si domácí šéf lavičky Milan Nousek.

Hosté pak ožili a dotahovali. Díky dvěma brankám Dvořáka snížili na rozdíl jediného gólu. Vyrovnat se už ale Chodům nepodařilo. A to i díky tomu, že branka Bauera z 87. minuty neplatila kvůli ofsajdu. „Za první půli kluky pochválit nemůžu, ale ve druhém poločase jsme předvedli dobrý výkon. Myslím si, že se v závěru ještě mohla pískat penalta, ale takový je někdy fotbal,“ dodal k zápasu zklamaný trenér Domažlic.

FC Písek - TJ Jiskra Domažlice 3:2

Poločas: 3:1. Branky: 16. a 24. z penalty, Froněk, 22. Šplíchal – 34. a 80. Dvořák. Rozhodčí: Hájek – Drábek, Hanáková. ŽK: 2:4. Diváci: 380.
FC Písek: Satrapa – Benetka, Mařík, Froněk (86. Vacovský), Held (86. Sajtl), Pařízek, Holý, Běloušek, Voráček (68. Janoušek), Ulbrich, Šplíchal (72. Kulík). Trenér: Milan Nousek.
TJ Jiskra Domažlice: Brych – Fišer, Teršl (55. Skopový), Mužík, Vůch (61. Bauer), Brabec, Černý, Kuhajda (46. Pavlík), Rychnovský, Došlý (84. Buršík), Dvořák. Trenér: Pavel Vaigl.