Rozhodčí Řeháček nařídil penaltu po zákroku Martina Hrubého. „Velkou zásluhu na chycené penaltě má trenér brankářů Kája Míčka, protože mi poradí, kam hráč bude kopat, a já na tu stranu skočím. Trenér Míčka se většinou trefí v odhadu. Je to zkušený bývalý gólman, který byl v penaltách přeborník. Nevím, jak pozná, co střelec udělá, ale mně se snáz chytá, když mám takového rádce,“ poděkoval Lukáš Brych.

Střela Nikla letěla prudce k tyči. Domažlický brankář ji ocenil jako hodně povedenou. „U tyčky jsem byl včas, stačil jsem natáhnout ruku po míči. Pokud bych skočil na poslední chvíli, nestihl bych to, protože míč byl dobře kopnutý, ve výšce gólmana a hodně k tyči,“ popsal odchovanec Viktorie Plzeň.

Podle reakcí domažlické strany byla penalta hodně přísná, ale gólman si myslí, že rozhodčí si pokutový kop obhájí. „Myslím si, že soupeř škobrtl o Hrubasovo (Hrubý) nohy. Ale rozhodčí měl písknout penaltu i na druhé straně. Ten samý zákrok proti Vojtovi Černému za penaltu nepovažoval,“ nechápal Brych.

Slavia Praha B - Jiskra Domažlice (v modrém). Domažlický Petr Mužík (druhý zprava).
Bod bereme. Výkon hráčů mě po dlouhé době potěšil, říká trenér Vaigl

Bod za remízu bere, protože Slavia hrála výborně. „Překvapila mě. Bod je cenný. Všichni si myslí, že budeme všude vyhrávat, ale my nejsme herně v úplné pohodě,“ řekl brankář Domažlic s tím, že Jiskra měla brankové příležitosti, aby vyhrála.

Slávistickou obranu proti Domažlicím vyztužil reprezentační obránce Ondřej Kúdela, který umí skórovat hlavičkou ze standardních situací. „Nepřipravoval jsem se na něj, protože jsem nevěděl, že Kúdela nastoupí. Klobouk dolů před klukama, jak zvládli standardky, hlavně Kuba Teršl sváděl se soupeřovými hráči těžké souboje a zvládl je,“ pochválil Brych.

Na hře Kúdely se mu líbí rozehrávky po zemi. „Klobouk dolů. To je neskutečné a hezky se na to kouká,“ ocenil Lukáš Brych.

Adam Vrba (s míčem).
Rozhodl první gól Písku, tvrdí posila Domažlic Vrba