Loko vede sparťanská legenda Martin Frýdek st. a v obraně nastoupil exligista Tomáš Rada. Trenéři domácích udělali několik změn v sestavě oproti minulému zápasu v Zápech. Od začátku nastoupili Brych, Teršl, Rychnovský a Arzberger. Zranění nepustilo do zápasu Vilčka,Dvořáka a nově také Čiháka.

TJ Jiskra Domažlice - FK Loko Vltavín 2:1 (1:0)

V 7. minutě vhazoval dlouhý aut Rada a hlavičku Hovorky si brankář Brych stáhl pro sebe. Za minutu našel přesným centrem z hloubi domažlického pole Vais na levé straně Rychnovského, ten zatáhl míč a nacentroval na naběhnutého Brabce. Ten z 8. metrů trefil nohy bránícího Rady. V 15. minutě se hosté dožadovali penalty po souboji Teršla s Veselým v šestnáctce Jiskry, ale sudí Benedikt nechal pokračovat ve hře. Za minutu opět rychlá akce po levé straně po ose Hrubý- Došlý- Mužík, ten ideálně přihrál přes jesle Arzbergera zpět Došlému ten, který už byl před vybíhajícím brankářem Loka Koblencem a trefil jeho nohy.

Domažlice byly na koni. Teršl našel Matase už v šestnáctce a ten zpětnou přihrávkou našel Arzbergera, který posunul balon k Vaisovi, jenž z 11. metrů trefil brankáře Koblence. To světelná tabule ukazovala 18. minutu. Na druhé straně našel Šípek Hovorku , který se dostal až před Brycha , který mu balon vyrazil. Ve 21. minutě následovala povedená střela Myslivečka z 25 metrů, kterou Brych vyrazil k Rychnovskému, který míč odkopl do bezpečí. Za minutu předvedl rychlou akci Mužík s Arzbergerem, na jeho centr podél vápna Došlý nedosáhl.

Po půlhodině hry předvedla Jiskra rychlý kontr. Arzberger odkopl roh vltavínského Šípka na polovičku na Brabce, ten přihrál Mužíkovi, který centrem za obranu vysunul rychlonohého Arzbergera, který doslova utekl Radovi a z hranice šestnáctky tvrdou střelou prostřelil brankáře Koblence na 1:0. Za čtyři minuty rychlá akce Vais vysunul Brabce, ten se dostal až do vápna, kde přihrál doleva na naběhnutého Vaise, ten vyhrál souboj se Šípkem, posunul na Arzbergera, který ve vyložené šanci z devíti metrů střílel nad bránu Loka. Další tutovku měl na noze Vais, kterého našel parádním centrem Mužík a Vais z jedenácti metrů minul branku Koblence. Do konce poločasu ještě mířil Mužík nad branku Vltavínu.

Druhý poločas začal opět velkou šancí Jiskry. V 56. minutě opět rychlý brejk, Matas našel Vaise a ten v pádu z 15 metrů přestřelil branku Koblence. Domažlice šly zaslouženě v 71. minutě do dvoubrankového vedení. Matas vysunul Došlého do šestnáctky, ten se uvolnil přes bránícího Šípka a pod padajícím brankářem Koblencem zvýšil na 2:0. Za tři minuty našel Abena napravo Hovorku, jeho střelu z osmi metrů musel brankář Brych vyrážet na roh. Za dvě minuty vysunul Rada Hovorku, ten se ve vápně zbavil Kadara a Hrubého a přes padajícího Teršla tvrdou ranou pod břevno překonal Brycha na 2:1.

Domažlice se nevzdávali. Rychnovský vysunul Arzbergera, ten našel Vaise, jehož zakončení z úhlu Koblenec chytil. To světelná tabule ukazoval 67. minutu. V 84. minutě zahrával standardku Uvíra, který našel hlavu Veselého, ten ale mířil nad branku Brycha. Za dvě minuty zahrával standardku po faulu na Skopového Mužík zprava. Jeho kop prodloužil hlavou Došlý na seběhnutého Teršla, který trefil boční síť branky Vltavínu. Už v nastaveném čase obral o míč důrazný Buršík Hovorku našel napravo nabíhajícího Skopového, který utekl Valíčkovi a z šestnáctky minul o centimetry pravou tyč branky Loka. Po závěrečném hvizdu rozhodčího Benedikta se Jiskra mohla zaslouženě radovat se zisku třeí bodů do tabulky ČFL.

Rozhodčí: Ladislav Benedikt - Michal Urban, Jakub Matyš.

Delegát: Jiří Urban. ŽK: 1:0 (19. Vais).

Diváků: 251.

TJ Jiskra Domažlice: Brych - Kadar, Teršl, Hrubý, Rychnovský - Brabec (75. Skopový), Vais (87. Buršík), Matas, Mužík, Došlý (89. Mlynařík) - Arzberger (68. Černý). Trenér: Pavel Vaigl, Petr Dobrý a Karel Míčka.

FK Loko Vltavín: Koblenc - Hovorka, Uvíra, Rada, Podzimek - Šípek, Abena, Mysliveček (80. Špaček), Valíček, Zoubek - Veselý. Trenér: Martin Frýdek.

,,Měli jsme za sebou sérii dvou špatných výsledků a řekl bych i výkonů. Trochu jsme si to v šatně vyříkali na čem bychom měli zapracovat a zlepšit se. Myslím si, že kluci ten zápas splnili na jedničku, jediná kaňka byla neproměňování šancí. Kdyby to bylo 7:3 tak by se nikdo nemohl divit. Naopak jsme se o výsledek museli obávat až do konce. První půle nezačala úplně nejlépe, soupeř nás přehrával, měl tam jednu větší šanci kterou jsme dokázali uhrát. Poté jsme přebrali otěže zápasu a kluci hráli fakt dobře, škoda jen těch zmíněných branek. Druhá půle začátek celkem slušný, dali jsme druhou branku. Asi jsme si mysleli že to v pohodě už dohrajeme, ale nestalo se tak. Vltavín se dostal do šance Hovorkou, kterou jsme přečkali. Ale vzápětí ten samý hráč ze stejné pozice dal gól. V tu chvíli byl Vltavín lepším týmem. A my jsme se poté už jen dostávali do brejků, které jsme nedokázali vyřešit lépe. Zápas se musel líbit všem na stadionu mělo to náboj. Tohle vítězství je hodně cenné, protože Vltavín je z mého pohledu nejlepší tým ČFL. Musíme se důkladně teď nachystat na zápas v Ústí nad Orlicí, kde to bude hodně nepříjemné a přivést nějaký bod". Viděl utkání brankář Jiskry Domažlice Lukáš Brych.

,,Dnešní zápas myslím si, že jsme měli pod kontrolou do jejich vstřeleného gólu, pak nás měli na naší půlce, ale přesto jsme si dokázali vypracovat ještě spoustu šancí… A můj gól hodnotím kladně už jen proto že sem dostal šanci a hned dal gól.Po jejich rohu jsem byl na odraženém vápně, kdy se to ke mě odrazilo já sem to nakopl pryč od naši branky a na půlce stál Brába (Brabec), který sklepl míč Mundovi (Mužík) a já od vápna běžel a čekal na krásnou přihrávku za obranu a pak už sem jen chtěl trefit bránu a gólmanovi pod nohy i když sem měl dát určitě ještě jeden tak je ten gól pro mě důležitej, že se mám od čeho odrazit". Okomentoval utkání střelec první branky Tomáš Arzberger.

Autor: Jiří Pojar