yn předsedy klatovského klubu absolvoval s Jiskrou závěrečné dva týdny přípravy, odehrál dva zápasy a už v sobotu si odbyl náročnou premiéru v České fotbalové lize. „Rozdíl mezi divizí a ČFL? Třetí liga je samozřejmě fyzicky náročnější a o dost rychlejší. Pořád si zvykám,“ říkal Deníku Jindřich Sojka.

1. kolo FORTUNA ČFL, skupina A - 2022/2023: FK Loko Vltavín - TJ Jiskra Domažlice (hráči v modrých dresech) 1:2 (0:1).
FOTO, VIDEO: Domažlice přivezly na úvod ČFL z pražského oraniště tři body

Angažmá v modrobílém dresu bere jako velkou výzvu a je rád, že si ho trenér Pavel Vaigl vyhlédl. „O tom, že o mě mají Domažlice zájem, jsem se dozvěděl pár dní po zápase v Klatovech, kdy jsme hráli přátelák právě proti Domažlicím. Myslím si, že se mi tento zápas docela povedl,“ hledal Sojka příčiny rychlého přesunu z města pod Černou věží do chodské bašty.

1. kolo FORTUNA ČFL, skupina A - 2022/2023: FK Loko Vltavín - TJ Jiskra Domažlice (hráči v modrých dresech) 1:2 (0:1).1. kolo FORTUNA ČFL, skupina A - 2022/2023: FK Loko Vltavín - TJ Jiskra Domažlice 1:2.Zdroj: Deník/Martin Mangl

Sojka v sobotním utkání 1. kola FORTUNA ČFL podal vedle legendy Davida Limberského ve stoperské dvojici solidní výkon a přispěl k vítězství 2:1. „Utkání ale bylo dost náročné, jelikož na Vltavínu bylo hřiště ve velice špatném stavu a kombinační fotbal se na něm prostě vůbec nedal hrát. Takže se jenom nakopávalo a byl to zápas o jednom souboji za druhým,“ připomněl Sojka kvalitu trávníku pražského Vltavínu, který připomínal spíš rozdupané oraniště.

„Bylo to opravdu nepříjemné. Nemohli jsme hrát naší kombinační hru,“ posteskl si Sojka a vyzdvihl i sílu Vltavínu. „Domácí hráli dobře. Jejich rozestavení a styl hry nám příliš neseděl,“ uznal talentovaný obránce.

1. kolo FORTUNA ČFL, skupina A - 2022/2023: FK Loko Vltavín - TJ Jiskra Domažlice (hráči v modrých dresech) 1:2 (0:1).1. kolo FORTUNA ČFL, skupina A - 2022/2023: FK Loko Vltavín - TJ Jiskra Domažlice 1:2.Zdroj: Deník/Martin Mangl

Domažlice v hlavním městě republiky vedly už 2:0, ale dvacet minut před konečným hvizdem inkasovaly kontaktní gól. A domácí se snažili o vyrovnání. „I přesto jsem věřil, že zápas zvládneme a dojdeme si pro cenné tři body,“ nepochyboval bek o síle svého nového mančaftu, ve kterém zatím vše klape na jedničku. „Sice jsem v týmu zatím jen dva týdny, ale musím říct, že kluci jsou tady super,“ pochvaluje si Sojka na závěr povídání.

Fotbalisté SK Klatovy 1898 (na archivním snímku hráči v červených dresech) prohráli na úvod nové sezony divizní skupiny A s béčkem Příbrami 2:5.
Klatovští fotbalisté schytali na úvod bůra. Naprosto zaslouženě, uznal kapitán