„S trenérem Horváthem se znám dlouho, oťukávání probíhalo už v létě, ale tehdy přestup nevyšel. Teď v zimě jsme si znovu zavolali, mluvil jsem i s panem Ticháčkem a nabídka byla dobrá. Usoudil jsem, že je čas změnit působiště, protože v béčku Viktorie jsem byl čtyři roky,“ vysvětlil Adam Čihák, který se v minulé sezoně objevil jako náhradník při utkání Viktorie ve FORTUNA:LIZE.

Pavel Horváth byl velkým faktorem ve vašem rozhodování?
Neřekl bych velký, ale nějakou roli měl, protože všude, kde trénoval, tak mě chtěl a já na něj nemohu říct nic špatného. Často mi volal i pan Ticháček. Když jsem opouštěl Sokolov v roce 2020 a Domažlice trénoval pan Vaigl, tak z Jiskry byl zájem. Takže zájem je dlouhodobý, ale přestup se udál až teď a jsem za něj strašně rád.

V Domažlicích hostoval z Viktorie Plzeň váš o čtyři roky mladší bratr Filip, který hraje první ligu za Hradec Králové. Konzultoval jste přestup s ním?
Úplně ne. Ale schválil mi ho s tím, že je super, že jdu do Domažlic. Filip na ně vzpomíná jen v dobrém, hrál za ně, než odešel do tehdy druholigových Pardubic. Bylo kolem devatenácti let. Teď jsem v Domažlicích i já, ale jsem starší, tak se třeba na stará kolena ještě odpálím do první ligy. (smích) Je škoda, že jsme se tady nesešli spolu.

Jaká bude vaše role v týmu?
S Pavlem Horváthem víme, co máme jeden od druhého očekávat. Chci pomoct klukům, rád bych obhájil titul v ČFL a popral se o postup do druhé ligy. Vím, že to nebudu mít zadarmo, protože přicházím jako posila, a musím ukázat klukům v kabině, že jim pomůžu. Znám všechny, protože s polovinou z nich jsem hrál a proti druhé polovině hraju čtyři roky v ČFL.

David Limberský v dresu domažlické Jiskry.
Manželka mi novou funkci schválila, říká Limberský

Koho znáte nejvíc?
Standu Vávru, s kterým jsem byl tři roky v Sokolově, bydleli jsme spolu na ubytovně. Dále Martina Rychnovského, Jonáše Vaise, Tomáše Jedličku, Vencu Svobodu, nechtěl bych na někoho zapomenout. Nejzkušenější, jako jsou Venca Procházka a Martin Fillo, tolik neznám, ale myslím si, že od prvního tréninku je budu znát.

Jsou v Domažlicích vyšší ambice než ve Viktorii B?
To se těžko hodnotí. Ale Domažlice a Viktoria B je něco jiného v tom, že v Plzni je béčko zaměřené na výchovu hráčů. Byl jsem tam od toho, abych jim pomáhal.

Těšíte se na první zápas za Jiskru?
Hodně. Těším se na stadion, protože když jsme sem přijeli s Plzní, byla v Domažlicích skvělá atmosféra. Minulou sezonu kluci udělali titul a málem postoupili do druhé ligy. Na jaře budeme nahánět Slavii B s Hostouní, myslím si, že kluci budou chtít titul. Já bych ho hrozně rád vyhrál, protože se mně dosud toho moc nepodařilo vyhrát.

TJ Jiskra Domažlice (na snímku fotbalisté v modrých dresech) v zápase v Králově Dvoře.
Domažlice začínají přípravu i s Čihákem z Viktorie B