„Zvlášť za první půli musím kluky pochválit, měli jsme tlak, ale dali jsme jen jeden gól. Ve druhém poločase nás soupeř zatlačil, měl šance, ale ustáli jsme to a v závěru jsme přidali další dva góly,“ prohlásil domažlický kouč Pavel Vaigl ve chvíli, když už sledoval rezervy Plzně v souboji s Motorletem.

A utkání bylo zajímavé i z toho pohledu, že došlo na střet dvou legend nesmiřitelných rivalů pražské Sparty a plzeňské Viktorie. Rekordních třináct mistrovských titulů Jiřího Novotného v dresu domácích a pět na straně hostujícího Davida Limberského, oba reprezentací ostřílení borci nastoupili na postu stopera.

„Musím před Jirkou smeknout, v 51 letech hrát třetí ligu. Zaslouží taky pochvalu,“ usmál se Vaigl.

A po zápase byl spokojenější Limberský, jehož tým opět nasměroval za třemi body jako správný kapitán Petr Mužík, který udeřil už v páté minutě po rohu a následném signálu nedal krásnou ranou domácímu brankáři Zachovi žídnou šanci – 0:1.

Rakovník, který stále čeká na první výhru v sezoně, se pak dlouho držel. Portugalec Ainca mohl dokonce vyrovnat, ale v rychlosti nedokázal přehodit vyběhnuvšího gómana Brycha. A tak v samotném závěru udeřili ještě dvakrát hosté. V 82. minutě se prosadil střídající Uzlíka a pak přidal druhý gól Mužík z penalty, kterou předtím sám po zákroku brankáře Zacha vybojoval.

K účasti v základní skupině Evropské ligy musí pražská Slavia uspět v Polsku.
Záchrana českého koeficientu se teď zdá být blízko. Den D přijde ve čtvrtek

To už na trávníku nebyl Novotný, jehož střídal v 86. minutě Maročan Lacheb. V týmu domácích nastoupili i další cizinci Francouz Doucoure, Nbantche z Guinei Bissau a po přestávce i jeho krajan Gbegbe. Jen na lavičce zůstal ruský brankář Bolšakov.

Jiskra si tak připsala čtvrtou výhru v sezoně a udržela i normu minimálně tří gólů na zápas. Teď se může v klidu chystal na utkání MOL Cupu s druholigovou Vlašimí, kterou přivítá ve středu od 17 hodin na svém stadionu Na Střelnici.

SK Rakovník – Jiskra Domažlice 0:3 (0:1)

Branky: 5. Mužík, 82. Uzlík, 88. Mužík (pen.). Rozhodčí: Polena – Švorc, Toman. ŽK: Černý, Brabec, Limberský (vš. DOM)

Rakovník: Zach – Šindler, Rendla, Duchoň, Hamouz - Hradecký, Novotný (86. Lachheb) - Nbantche, Ainca, Červený (46. Gbegbe), Doucoure,

Domažlice: Brych – Bauer, Mužík, Limberský, Kuhajda (69. Uzlík), Rychnovský, Brabec (52. Pinc), Mlynařík, Pavlík (78. Teršl), Dvořák, Černý (52. Hrubý).