„Neodehráli jsme špatné utkání, ale srazila nás nekoncentrovanost v situacích, na které jsme upozorňovali a celý týden se ně připravovali,“ stýskal si po sobotním utkání zkušený kouč fotbalového Robstavu Stanislav Purkart.

Kdo přišel na stadion pozdě, litoval. Během osmnácti minut padly hned čtyři góly. V dresu Robstavu se dvakrát prosadil vyhlášený kanonýr Ondřej Štursa, který vyrovnával na 1:1 a 2:2. „Do zápasu jsme nevstoupili příliš dobře, po standardní situaci jsme inkasovali. Pak jsme využili chybu soupeře a za chvíli se všechno znovu opakovalo,“ ilustroval trenér Purkart divoký úvod střetnutí.

close FORTUNA ČFL, skupina A (24. kolo): FK Loko Vltavín (na snímku fotbalisté v zelených dresech) - FK ROBSTAV Přeštice (tmavé dresy) 3:2. info Zdroj: Deník/Martin Mangl zoom_in

Pak přišel dlouhý gólový útlum, který ukončil v poslední minutě domácí David Matějka, jenž třetím gól rozradostnil příznivce Vltavínu. To už Robstav hrál bez vyloučeného legionáře Itopa Musy, jenž v 88. minutě obdržel červenou kartu za zmaření zjevné brankové příležitosti dva metry před pokutovým územím.

Fotogalerie: Neodehráli jsme špatné utkání, utrousil Purkart po porážce s Vltavínem

„Udělal (Musa) chybu, kterou pak hasil faulem. Standardní situaci jsme sice přežili, ale pak jsme asi oslavovali a z rohu dostali rozhodující branku,“ pokrčil 54letý Stanislav Purkart rameny s tím, že chyby, které jeho tým stály zápas (a alespoň bod) si musí s hráči v pondělí rozebrat. Robstav se ovšem musí dát také rychle dohromady, protože už v sobotu ho čeká zápas proti Povltavské FA.

FK Loko Vltavín - FK Robstav 3:2

Poločas: 2:2. Branky: 7. Fall, 17. Tichý, 90. Matějka – 12. a 18. Štursa. Rozhodčí: Šmat – Melničuk, Talpáš. ŽK: Petr (Robstav). ČK: 88. Musa (Robstav). Diváci: 238. Sestava Robstavu: Hrabačka – Heger, Tvaroh, Kraml, Štursa (72. Tolno), Petr, Řezáč, Zeman, Musa, Sow (82. Popovič), Šulc. Trenér: Stanislav Purkart.