Čtyřicetiletý Limberský vloni podstoupil komplikovanou operaci menisku a poté ještě dva zákroky, ale potíže s kolenem nezmizely. „Dělal jsem maximum pro návrat na trávník, což jsem slíbil i bossovi (Jaroslav Ticháček). Bohužel koleno se nějak extra nezlepšilo, když se jdu proběhnout, tak to není ono. Nešlo to. Takže nebylo zbytí,“ vysvětlil bývalý fotbalista Viktorie Plzeň.

Jak dlouho jste se rozmýšlel nad nabídkou prezidenta klubu dělat sportovního ředitele?
Časový úsek přesně nevím, ale nechal jsem si pár dní na rozmyšlenou. Ale když mi bylo jasné, že už nebudu moct hrát, tak jsem chtěl v Jiskře dál působit, protože celý klub, od šéfa po uklízečku, mně přirostl k srdci. Klub dobře funguje, kabina je vynikající, trenér výborný, super PR oddělení. Jsem rád za tuto příležitost, na kterou jsem se ještě zeptal manželky, protože ona je jediná osoba, které se musím zpovídat, a ta mi to doporučila. Těším se na novou výzvu, beru ji jako další etapu života. Jsem velmi rád, že jsem funkci sportovního ředitele vzal. Uvidíme, jak mně to půjde. Začínám a každý dělá chyby, ale určitě do toho dám maximum jako na hřišti, abych byl klubu prospěšný.

S panem Ticháčkem si ještě budete vyjasňovat kompetence. Jaká náplň práce by vás naplňovala?
Určitě nechci být maskot, chci mít zodpovědnost, což je pro mě asi taková největší výzva. Jako hráč jsem vždycky byl v první linii a nebojím se zodpovědnosti. S trenéry a hráči budeme zodpovědní za fungování sportovního úseku od A týmu po mládež.

Jak se těšíte na spolupráci s trenérem A týmu a se svým bývalým spoluhráčem z Viktorie Plzeň Pavlem Horváthem?
Těším se. S Horvim jsme něco odkopali a pořád ho beru jako takového stěžejního kapitána, ke kterému jsem vždy vzhlížel. S komunikací nemáme problém, fotbal vidíme podobně, takže za sebe nevidím problém. Oba můžeme být platní pro klub.

TJ Jiskra Domažlice (na snímku fotbalisté v modrých dresech) v zápase v Králově Dvoře.
Domažlice začínají přípravu i s Čihákem z Viktorie B

Jaká by měla být filozofie klubu? Sázet na mladší, nebo starší a zkušenější fotbalisty?
Kombinace obojího. Každý tým potřebuje zkušené, ale i mladé hráče. To platí v profesionálním i amatérském fotbalu. Kádr domažlického A mužstva je podle mě ideální mix. Hlavně, ať se klukům vyhýbají zranění.

Ve Viktorii Plzeň je sportovním manažerem váš další bývalý spoluhráč Daniel Kolář. Ptal jste se ho, co tato funkce obnáší?
Neptal, chci jít vlastní cestou. Myslím si, že zhruba vím, do čeho jdu, protože jako hráč v Plzni jsem viděl, jak se lidé na manažerských postech chovají. Myslím si, že fotbalu rozumím, jako každý v naší republice. Funkci sportovního ředitele beru jako výzvu, hrozně moc si jí vážím.

S úsměvem na rtu. Stoper David Novák odzbrojil v jednom ze soubojů Patrika Ježka, oba se tomu s chutí zasmáli.
FOTO+VIDEO: Podívejte se, jak bývalí viktoriáni řádili na Silvestra