A právě derby těchto klubů je na programu v sobotu od 14.30 hodin v Přešticích, kde hraje FK Robstav, dvanáctý tým třetí ligy. Favoritem bude určitě hostující Jiskra, které je v tabulce druhá a na jaře vyhrála všechny tři zápasy, při skóre 10:1.

„Když k tomu přidám i poslední tři podzimní kola, tak už šest zápasů hrajeme týmově velmi dobře dozadu a dostáváme minimum gólů,“ pochvaloval si domažlický stoper Jakub Teršl, který sice na úvod jara začal v Vltavínem na lavičce, ale pak byl dvakrát v základní sestavě.

V sobotu vzplane v Přešticích krajské třetiligové derby. Robstav vyzve druhé Domažlice, se kterými už třikrát v řadě neprohrál.
Robstav hostí v derby Domažlice, favorita už v minulosti dokázal zaskočit

„Pro nikoho není příjemné sedět na lavičce náhradníků. Doufám tedy, že jsem trenérovi ukázal, že mně může věřit,“ přál si být v základu i při derby, i když nečeká snadný zápas.

„Je to první jarní derby, jestli se tomu tak dá říkat. Bude to těžké, Robstav má kvalitní mužstvo, v němž je spousta zajímavých hráčů. Věřím ale, že vyhrajeme,“ prohlásil 26letý Jakub Teršl jasně.

Ale Robstav se rozhodně předem nevzdává, „doma“ chce soupeře zaskočit. „Těším se na kvalitní utkání, obě strany budou chtít hrát pohledný fotbal a doufám, že zápas neovlivní například zbytečná červená karta,“ kontroval o rok starší David Brabec.

Před derby prozradil možná ještě něco navíc. „Na Domažlice připravujeme tajnou zbraň, diváci se mají na co těšit,“ usmál se.

Zdroj: Youtube

Měl na mysli angažování 28letého útočníka Pavla Vandase, jenž už naskočil na na posledních dvacet minut minule na hřišti Táborska a den před derby se Robstavu upsal i jako sportovní ředitel?

Nebo v má v rukávu ještě nějaké eso?