„O mně je známé, že chci vždycky vyhrávat. Chceme postoupit, vyhlašujeme to dopředu. Netajíme se tím, i když si na sebe tak trochu pleteme bič,“ prohlásil prezident domažlického klubu Jaroslav Ticháček na tiskové konferenci, když představoval hvězdnou posilu Davida Limberského. Ten má pomoci splnit smělé plány.

„ Jsou tady i další kvalitní hráči, nejenom David, nechci je jmenovat, abych na někoho nezapomněl. Ale všichni mají obrovskou motivaci zkusit si fotbal o patro výš. Touží po druhé lize,“ potvrdil Jaroslav Ticháček svoje předchozí slova.

„Úspěšnými pohárovými zápasy jsme si navíc dokázali, že se můžeme měřit i s týmy z vyšších soutěží. Hlavně ale chceme dál fotbalem bavit lidi,“ doplnil prezident domažlické Jiskry.

„Je to i filozofie trenéra Vaigla, který už je tady pár sezon. Chce hrát útočný fotbal, bavit lidi,“ pokračoval.

Finančně by měla být Jiskra na posun do druhé ligy připravena. „Máme podporu stálých partnerů. I díky nim můžeme hrát takhle vysoko, může tady být David,“ pochvaloval si Ticháček.

Příprava na novou sezonu začala v pátek, na prvním tréninku byla i nejčerstvější posila David Limberský. Ale v sobotním zápase na Sencu Doubravka (5:2) nehrál.

V rámci Memoriálu Matěje Strejčka nastoupí ještě v neděli v Mýtě.

„Kádr máme stabilizovaný, téměř nikdo neodchází. Je mi jen líto Egona Vůcha, jenž u toho nebude kvůli zranění. Ale na jaře nám snad pomůže,“ naznačil Tomáš Stehlík, sportovní manažer Jiskry.

Zatím nejsou jistá ani žádná další konkrétní jména v kolonce příchodů. Tedy až na Davida Limberského. „Budeme zkoušet ještě dva tři hráče, ale spíš jde o doplnění kádru. Ten je už tak dostatečně silný,“ říkal Stehlík.

„Chceme dát šanci i našim odchovancům. Už v době covidu ji dostali Vojta Černý a Karel Jahn, u nichž vidíme perspektivu. Trenér se nebojí dát šanci mladíkům,“ doplnil prezident Ticháček.

Příprava bude tentokrát delší než v předchozích letech, ČFL startuje o víkendu na přelomu července a srpna, kdy do Domažlic přijede exdruholigový Vyšehrad.

„Teď trochu předbíhám dobu, ale chtěl bych pozvat fanoušky na Chodské slavnosti, kde budeme hrát doma s béčkem Slavie. To bude jistě velký svátek,“ uzavřel tiskovku Jaroslav Ticháček.