Po konci profesionální kariéry se z Plzně posunul na Chodsko zkušený obránce David Limberský, jenž tak splnil slib, který dal prezidentovi domažlického klubu a zamířil za kamarádem Pavlem Vaiglem, trenérem Jiskry.

V závěru přípravy sice Limberského přibrzdil pozitivní test na covid, ale v sobotu by měl být k druholigové domácí premiéře s Vyšehradem nachystaný.

„David chodí běhat, hraje tenis, pracuje na sobě. Nevím, jestli naskočí v prvním kole hned od začátku, ale věřím, že to bude pro klub obrovská posila,“ prohlásil domažlický kouč Pavel Vaigl.

close Jiskra se chce rvát o postup. info Zdroj: Deník/Zdeněk VAIZ zoom_in David Limberský v dresu Domažlic.

V minulé nedokončené sezoně dovedl Jiskru na druhé místo a jen o vlásek jí unikl postup o soutěž výš, který nakonec bralo béčko Sparty. Úkol pro nadcházející sezonu je tak jasný, porvat se o postup do druhé ligy.

Na závěr přípravy absolvovali domažličtí fotbalisté dva zápasy během dvou dnů. Nejprve remizovali v Hradci u Stoda s divizními Rokycany 2:2 a pak porazili doma plzeňský Petřín 5:3.

„Prostřídali jsme sestavu, protože jako generálku jsme brali utkání s Petřínem,“ upřesnil Vaigl. Nastoupil už i vytáhlý útočník Dušan Pinc, který přichází z Viktorie Plzeň, ale má i prvoligové zkušenosti z prvoligové Příbrami a naposledy hrál za Táborsko.

„Byl na zkoušce v Opavě a Teplicích. Ale nakonec bude u nás, měl by nám pomoct. Je to vysoký útočník, popere se o místo s Fandou Dvořákem a Danem Černým. Konkurence je potřeba,“ doplnil domažlický kouč, který si ofenzivu svého celku v posledních přípravných zápasech pochvaloval.

„V útočné fázi to bylo perfektní, chceme bavit diváky, dávat góly. Ale v defenzivě nemůžeme dělat takové chyby,“ našel i negativa.

close Jiskra se chce rvát o postup. info Zdroj: Deník/Zdeněk VAIZ zoom_in Oporou mužstva bude kapitán Petr Mužík.

Na úvod letošního ročníku druhé ligy čeká domažlickou Jiskru doma Vyšehrad, který hrál v minulé sezoně druhou ligu. Bude to tedy ideální měřítko, co se týče postupových ambicí. "Vyšehrad bude ve třetí lize patřit k tomu lepšímu,“ prorokoval útočník Dušan Pinc, kterého čeká pikantní zápas hned ve druhém kole na hřišti Písku, kde působil v mládeži a pak i v áčku.

Za favority považují Domažličtí i béčka prvoligových klubů pražské Slavie a plzeňské Viktorie nebo Vltavín. „Já hlavně doufám, že se nahoře v tabulce budeme pohybovat my,“ doplnil kapitán týmu Petr Mužík, který v Domažlicích působí už třináctou sezonu a je tedy služebně nejstarší…

„Myslím, že jsme na soutěž dobře připravení, týmu věřím. A věřím, že budeme předvádět atraktivní fotbal od úvodního kola. Hrajeme doma, chceme se divákům předvést v co nejlepším světle,“ pronesl trenér Pavel Vaigl.

Kromě Limberského měl zdravotní trable i Vojtěch Černý, který má v sádře kotník. Zranění trápilo i Petra Došlého, ale už je fit.