"Velmi se těším na spolupráci s Pavlem Vaiglem a věřím, že jako klub budeme nadále všichni držet pohromadě a bojovat o nejvyšší příčky. O podobě kompletního realizačního týmu budeme fanoušky informovat," citoval klubový Facebook sportovního ředitele Davida Limberského.

Osmačtyřicetiletý Vaigl trénoval divizní Senco Doubravka.

Pokud jde o Horvátha, tak se spekuluje, že 49letý bývalý fotbalista a reprezentant převezme prvoligový tým Dynamo České Budějovice, který uhájil svoji příslušnost mezi elitou v baráži proti Silonu Táborsko.

"Po vzájemné dohodě skončila spolupráce s úspěšným trenérem Pavlem Horváthem. Jiskra děkuje za jeho odvedenou práci a za profesionální přístup. Celkové druhé místo v tabulce je považováno vedením Jiskry Domažlice za úspěch," uvedl pro klubový Facebook prezident Jiskry Domažlice Jaroslav Ticháček.

Podle něj je hlavním důvodem Horváthova konce zájem o jeho služby z vyšších soutěží. "Pavel Horváth byl v Domažlicích spokojen, ale samozřejmě pokukuje po možnosti trénovat v profesionálním fotbale. Pro Jiskru bylo ctí, že tady hrála a poté trénovala, dnes již fotbalová legenda. Pavel Horváth zanechal v historii klubu nesmazatelnou stopu," dodal Ticháček.