Ale nakonec je z toho v polovině soutěže 10. místo se 17 body. „Podzim bych hodnotil jako rozpačitý,“ prohlásil Stanislav Purkart, trenér FK Robstav, v rozhovoru pro Český rozhlas a Deník. „Dokázali jsme uhrát velmi dobré výsledky s mužstvy ze špičky tabulky, ale naopak jsme propadali s těmi, co jsou za námi,“ přidal čtyřiapadesátiletý trenér vysvětlení.

Jako příklad dobrých výsledků uvedl vysoké vítězství (4:0) nad lídrem soutěže, béčkem pražské Slavie, nebo remízu po velmi dobrém výkonu v Domažlicích (1:1). „Na druhé straně jsme prohráli v Králově Dvoře, doma s Bohemkou, v Písku. Tyhle zápasy jsme měli zvládnout lépe. Proto také naše postavení v tabulce není takové, jak jsme si na začátku sezony představovali,“ poukázal Purkart na ztráty, které ho nejvíc mrzí.

Fotbalistům Robstavu chyběla větší vyrovnanost výkonů, které byly často jako na houpačce. Scházela tomu delší bodová šňůra. Ta přišla až na konci soutěže, kdy tým prohrál jediné z posledních sedmi utkání sezony. „Bohužel i v téhle sérii jsme jenom dvakrát vyhráli, bylo tam hodně remíz,“ litoval kouč FK Robstav.

Ten má po podzimu 17 bodů, jen o tři více než karlovarská Slavia na 14. příčce. Za ní jsou ještě Vltavín (12 bodů) a Králův Dvůr (11 bodů). „Ke spokojenosti mně chybí šest bodů. Kdybychom je měli, tak jsme kolem pátého místa, jak jsme si přáli,“ počítal Stanislav Purkart.

„Je škoda, že si některé zápasy zbytečně dramatizujeme,“ narážel mimo jiné na poslední kolo na pražském Motorletu, kde se však povedlo jeho týmu nepříznivý vývoj otočit i díky dvěma přesným přihrávkám střídajícího exligisty Martina Zemana. Ten patřil k nejvýraznějším osobnostem Robstavu, ale v závěru podzimu i on vypadl ze základní sestavy.

Naopak střelecky se chytil Ondřej Štursa, jenž je s osmi góly nejlepším kanonýrem FK Robstav. Svými výkony potěšil kouče i záložník Bohumil Havel. „Podzim ho zastihl ve velmi dobré formě. Vracel se po zranění, trvalo mu to možná trochu déle, ale potvrzuje svůj potenciál. Je pracovitý, připravuje góly. K dokonalosti mně u něho chybí, aby dával více branek,“ jmenoval Purkart hráče, který ho nejvíce překvapil.

Po skončení soutěže dal trenér FK Robstav svým svěřencům volno, aby doléčili šrámy, ale teď také až do konce listopadu trénují.

Potom bude následovat měsíc pauza. „Zimní příprava začne 3. ledna. Bodů nemáme příliš, takže nás čeká perné jaro a bude potřeba potrénovat.“ uvědomuje si trenér Stanislav Purkart.

V zimní přestávce se dá navíc v týmu FK Robstav čekat opět výraznější pohyb v hráčském kádru.