„My chceme skončit v tabulce co nejvýš. Pojedeme naplno až do konce sezony a uvidíme,“ prohlásil domažlický trenér Pavel Vaigl po vítězství v Hostouni, která na jaře doma poprvé ztratila.

Přitom ji poslal do vedení po krásné akci už v šesté minutě Tomáš Dočekal. „Už poněkolikáté venku jsme nezachytili vstup do utkání,“ zlobil se kouč Jiskry.

Po inkasované brance se výkon jeho týmu zvedl. „Byli jsme častěji na balonu, měli jsme tam i dost centrů, ale k zakončení jsme se nedostali,“ popisoval Pavel Vaigl zbytek prvního poločasu.

Brzy po přestávce však hosté udeřili, když se v 56. minutě prosadil dalekonosnou ranou jejich kapitán Petr Mužík. A i po vyrovnávací brance byli Domažličtí dál aktivnější a po zásluze se dočkali vítězné branky.

26. kolo krajského přeboru: FK Okula Nýrsko (modří) - TJ Jiskra Domažlice B (žlutí) 0:4 (0:2).
FOTO, VIDEO: Jiskra ve šlágru dominovala. Na druhé místo jde po kanonádě Lhota

Po obrovském závaru před domácí brankou se prosadil v 67. minutě střídající Vůch.

„O přestávce jsme si řekli, že musíme zlepšit efektivitu. Kluci jeli nadoraz, i když nás bylo málo, a na střídání byli i mladíci z dorostu. Ale poradili jsme si s tím,“ potěšilo domažlického trenéra, který neměl k dispozici žádného klasického stopera.

Dlouhodobě mimo hru je Bauer, zranil se i Limberský a nehrál ani Teršl. Na stopera tak musel útočník František Dvořák. „Hráli to s Martinem Hrubým poprvé a až na obdrženou branku to zvládli,“ řekl k tomu Vaigl, kterého potěšil zisk bodů i výkon.

„Fotbal se musel divákům líbit, bylo to nahoru a dolů,“ doplnil kouč Domažlic. Ty hrají už ve středu, kdy hostí od 18 hodin Povltavskou FA.

25. kolo FORTUNA ČFL, skupina A: Sokolov - Jiskra Domažlice (bílí) 3:0.
FOTO, VIDEO: Krach. Jiskra dostala na hřišti Sokolova tvrdou lekci