Svěřenci trenéra Pavla Vaigla cestovali v sobotu na umělou trávu v Drahonicích, kde změřili síly s domácí karlovarskou Slavií. Domažlický kouč Vaigl nemohl počítat s několika hráči, kteří se v průběhu přípravy zranili. Do Karlovarského kraje tak odcestovalo pouze patnáct statečných.

I to bylo možná příčinou špatného začátku. Domácí se totiž relativně rychle ujali dvougólového vedení. Tím se však domažličtí fotbalisté nenechali vykolejit, do poločasu vyrovnali a ve druhém dějství třemi góly výsledek zápasu otočili na konečných 5:2.

Ze zápasu Slavia Karlovy Vary - Domažlice (v modrobílých dresech).Zdroj: Deník/Daniel Seifert

„V současné době máme osm zraněných hráčů, což mě moc mrzí. Narušilo to naši přípravu. Co se týče zápasu ve Varech, vstoupili jsme do něj špatně. Nakonec jsme ho ale otočili a vyhráli 5:2. S výsledkem jsem tedy spokojený, ale musím přiznat, že v poločase byla v kabině bouřka. Herně to není ono, kluci na hřišti neplnili to, co měli. Dělali jsme zkrátka moc chyb,“ byl i přes vítězství 5:2 nespokojený trenér Jiskry Pavel Vaigl.

Jeho družina hraje další přípravné utkání v úterý 29. ledna. Doma od 18.15 hodin hostí německý klub SV Neukirchen.

Karlovy Vary - Jiskra Domažlice 2:5 (2:2)
Branky: 9. Kalina, 16. Maňák – 45. a 75. Došlý, 69. a 82. Vais, 27. Radek Stöckner.
Sestava Domažlic: Brych – Hrubý, Čihák, Matas, Kadar – Skopový, Teršl, Mužík, Došlý – Radek Stöckner, Šimáně. Střídali: Vais, Marek Stöckner, Némeš, Brabec. Trenér Jiskry: Pavel Vaigl.
Příští zápas – úterý 29. ledna od 18.15: Jiskra Domažlice – SV Neukirchen (hřiště: UMT Jiskra Domažlice).