V sestavě už byl i ukrajinský stoper Štefan Fedak, který přišel na Chodsko z ligového klubu FC Užhorod. „Zápas měl nadstandardní úroveň. Bylo to tvrdší, ale férové utkání. Vypadalo to už jako mistrák,“ pochvaloval si domažlický kouč Pavel Vaigl.

close Fotbalisté Jiskry Domažlice na čtvrtečním zahájení letní přípravy. info Zdroj: Jiří Pojar zoom_in Fotbalisté Jiskry Domažlice na zahájení letní přípravy.

Domácí Zbuzany vedly po třech minutách druhé půle 2:0, když využily dvou individuálních chyb ve hře domažlické defenzivy. V 58. minutě se ukázala v dobrém světle nová ukrajinská akvizice Štefan Fedak, po jehož přihrávce snižoval pohotovou ranou z hranice pokutového kopu k pravé tyči Mužík – 2:1.

Ve druhém poločase už byla Jiskra lepším mužstvem a po zásluze se v 72. minutě dočkala vyrovnání, když se poprvé po návratu z Příbrami trefil mladý Nedvěd. Pět minut na to se opět předvedl ukrajinský fotbalista Fedak, když se po jeho krásném pasu trefil další nový hráč v domažlickém dresu Vávra, který nekompromisní ranou z vápna prostřelil gólmana Kočího a určil končný výsledek zápasu 3:2 pro hosty.

„I když jsme do zápasu vstoupili celkem dobře, po našich chybách jsme dostali dva góly, když jsme nedostoupili hráče,“ zlobil se kouč Jiskry.

Po přestávce prostřídal devět hráčů, a to mu ještě chyběli Mlynařík, Hrubý, Teršl a Tomáš Holík. „Musím kluky pochválit, že i za nepříznivého stavu nic nevzdali a podařilo se nám vývoj skóre otočit. Vrcholem byl vítězný gól, kdy Štefan Fedak krásně našel Standu Vávru a ten uklidil ne zrovna jednoduchý balón do brány Zbuzan. V týdnu se nám bude po vítězství lépe pracovat,“ dodal Pavel Vaigl. Vedle Fedaka nastoupil za Domažlice i exklatovský útočník Zajíček, který předtím zkoušel ve Viktorii Žižkov, teď je na testech v Jiskře.

Další zápas čeká domažlické fotbalisty už v úterý, kdy se představí od 18 hodin v Klatovech proti třetímu týmu loňského ročníku divize A. Doma hraje Jiskra poprvé v neděli 24. července od 11.00 proti rezervě pražských Bohemians 1905. Generálka na první kolo ČFL na Vltavíně pak bude  opět na Střelnici, kam přijede béčko Teplic, hraje se v 11 hodin. Střetnutí ve Zbuzanech bylo zajímavé i s ohledem na to, že stejní soupeři se střetnou ve 4. kole ČFL na Chodsku.