S černými páskami na pravé paži za tragicky zesnulého spoluhráče z B týmu Tomáše Sovu. A plní odhodlání vybojovat v úvodním zápase nového ročníku ČFL proti Vyšehradu tři body. Fotbalisté Domažlic dali do sobotního souboje s pražským protivníkem všechno a nakonec z toho bylo vítězství 3:2 na penalty.

Jiskra začala utkání se silným protivníkem aktivně a hned ve druhé minutě slavila vedoucí gól. Nadýchaný centr Petra Došlého z levé strany našel na zadní tyči nabíhajícího Davida Brabce, který neměl problém míč dostat do sítě. Jenže brzká branka jako by domácí hráče ukolébala. A byl to Vyšehrad, který přebral otěže zápasu do svých rukou. A hned ve 12. minutě bylo srovnáno. Krásnou ránou do šibenice se prosadil David Čapek. O deset minut později si ale domácí vzali své vedení zpět. Autorem branky byl velmi aktivní Petr Došlý. Oba týmy hrály v prvním poločase velmi aktivně, ale nadstandardní divácká návštěva už branku neviděla.

Dvě minuty po pauze už ale ano. Nařízenou penaltu po údajném faulu na Laňku, kterou viděl jen hlavní rozhodčí, proměnil Čapek. I přes velké množství šancí utkání dospělo do penaltové loterie, kterou nakonec zvládli lépe domácí. „Vyrovnané utkání s velmi kvalitním soupeřem. Trošku mě však mrzí ta vymyšlená penalta. Diváci si ale určitě přišli na své,“ shrnul nerozhodný duel kouč Jiskry Domažlice Pavel Vaigl.

Jiskra Domažlice – Slavoj Vyšehrad 2:2

PK: 7:6. Poločas: 2:1. Branky: 2. Brabec, 22. Došlý – 12. a 47. z penalty Čapek. Rozhodčí: Musil. ŽK: 2:1. Diváci: 794. Sestava Domažlic: Brych – Teršl, Hájovský, Čihák, Rychnovský, Hrubý, Mužík, Vais (84. Buršík), Brabec (71. Vilček), Došlý, Dvořák. Trenér: Vaigl.

Ostatní výsledky 1. kola: Králův Dvůr – Písek 2:0, Vltavín – Živanice 1:0, Radotín – Ústí nad Orlicí 0:1, Velvary – Brozany 2:3 po penaltách, Dobrovice – Převýšov 2:0, K. Vary – Jirny 1:0, Benešov – Štěchovice 2:1 po penaltách, Zápy – Litoměřicko 2:1.