„Bod bereme. Výkon hráčů mě po dlouhé době potěšil. Myslím si, že z obou stran byla předvedená hra dobrá a musela se líbit i divákům,“ řekl trenér Domažlic Pavel Vaigl.

První gól zápasu, který se hrál na umělé trávě v Horních Počernicích, vstřelil slávistický hráč Erik Biegon.

V 70. minutě poslal trenér Vaigl do hry mladíka Vojtěcha Černého, který po dvou minutách na hřišti vyrovnal na konečných 1:1.

Necelou čtvrthodinu (včetně nastavení) před koncem duelu odpískal rozhodčí Řeháček penaltu, ale Brych Niklovu střelu lapil.

„V té době jsme přebírali iniciativu, byli jsme lepší než soupeř. Deset minut před koncem zápasu musí být podle mě odpískaná penalta stoprocentní. Myslím si, že penalta nebyla, ale Lukáš Brych ji chytil, takže jsme penaltu přežili. Za tři čtyři minuty byl faul na Vojtu Černého, ale rozhodčí penaltu nepískl. Nedá se nic dělat. Pro mě je rozhodující, že naše předvedená hra měla parametry, jaké bych si představoval,“ tvrdil domažlický kouč.

V obraně Pražanů hrál bývalý reprezentační fotbalista a člen A týmu Slavie Ondřej Kúdela.

„Jeho přítomnost na hřišti byla znát a svému týmu určitě pomohl. On tou rozehrávkou a zkušenostmi Slavii obrovsky pomohl. Hrál se Švecem (odehrál 135 utkání v nejvyšší české soutěži, 78 utkání v nizozemské první lize a 47 v maďarské první lize, pozn. aut.), který je také velice zkušený hráč. Zkušeností jsou tito kluci nenahraditelní. Musím pochválit i Slavii, protože se hrál dobrý zápas i pro diváky,“ dodal trenér Pavel Vaigl.

V sobotu 2. dubna od 16.30 hodin hraje Jiskra Domažlice doma s Rakovníkem.

Fotbalisté Jiskry Domažlice (hráči v bílých dresech prohráli na úvod jarní části sezony doma s Pískem (žlutí) 0:3.
FOTO, VIDEO: Nečekaná sprcha, Domažlice doma padly s Pískem