Podle výsledků orientačních testů na návykové látky nebyl pod vlivem alkoholu ani drog. „Obviněný dosud nebyl trestán, motiv jeho jednání zjišťujeme. Kriminalisté dají státnímu zástupci podnět k návrhu na vzetí obviněného do vazby,“ vysvětlil policejní mluvčí Pavel Šváb. Obvinění napovídá, že útočník nejednal v afektu, nýbrž svůj čin dopředu naplánoval. Motivem může podle obvinění být i loupežná vražda.

Napadení bylo nahlášeno krátce po sedmé večer. Ohledávání místa činu i zajišťování stop již policisté ukončili. S ohledem na citlivost případu však situaci zatím nechtějí podrobněji komentovat. „Případem se již zabývá také státní zastupitelství. Nyní bude probíhat vyhodnocování stop a výslechy,“ upřesnil policejní mluvčí David Chaloupka. Zároveň uvedl, že se nejednalo o náhodného člověka, s poškozenými byl podezřelý v příbuzenském vztahu. Motiv útočníka policie zjišťuje a zabývá se i právní kvalifikací činu.

Muž a žena leží po tišnovském útoku v bohunické fakultní nemocnici. Do brněnské dětské nemocnice převezli záchranáři dvě děti. „Jedno z dětí lékaři hospitalizovali, další bylo po ošetření propuštěno. Žena převezená do Bohunic byla včera večer v přímém ohrožení života, nyní jsou spolu s dalším pacientem stabilizovaní,“ řekla v úterý Deníku Rovnost mluvčí Fakultní nemocnice Brno Veronika Plachá. Na ARO brněnské Fakultní nemocnice u svaté Anny leží s těžkými zraněními podle tamní mluvčí Dany Lipovské další muž a žena.

Záchranáři vyslali na místo tři záchranářské posádky, tři lékařské posádky, inspektora provozu a vrtulník. „Ošetřili jsme šest pacientů. V pěti případech se jedná o těžká zranění sečná, bodná a řezná. Další podrobnosti uvést nemůžeme,“ uvedla mluvčí jihomoravské záchranky Michaela Bothová. Záchranná služba pacienty odvezla do několika brněnských nemocnic.

Náhodný svědek potvrdil reportérovi deníku Rovnost, že o hrůzném útoku ví. „Pracuji ve firmě nedaleko odtud, a také jsem to viděl ve večerních zprávách. S největší pravděpodobností to byl zelený dům s číslem popisným 83. Nic víc ale nevím,“ dodal.

Reportér oslovil také paní v nedaleké vinárně. „Vím o tom, o útoku jsem se doslechla ve zprávách. Bydlím kousek, slyšela jsem i vrtulník,“ uvedla.