Ti, kteří na stezku vyrazí, potřebují tabulku k zakreslování symbolů. Naleznou ji na webových stránkách školy zsstankov.cz. Pokud si ji nemohou vytisknout doma, je možné ji vyzvednout každé úterý ráno v budově Základní školy ve Staňkově.

„Na stezce čeká plno zajímavých úkolů, které procvičí tvoje tělo i mysl. Tyto úkoly nalezneš v krabičkách, které jsou schované na jednotlivých stanovištích. V krabičce je připravený notýsek, do kterého zapiš celé své jméno a datum, kdy jsi nás navštívil. Já i ostatní kamarádi skřítkové budeme moc rádi, když nám v notýsku zanecháš i nějaký milý vzkaz. Také zde najdeš zadání úkolu a kamínek se symbolem, který zakreslíš na každém stanovišti do své tabulky,“ vysvětluje skřítek Herbert.

Sám též doporučuje si ještě před samotnou cestou dobře prostudovat interaktivní mapu, do níž stezku sám vyznačil a ke každému stanovišti přiložil i fotografie. Též ji najdete na webu školy.

„Po návratu, prosím, vyplň formulář: hodnocení stezky, abych věděl, jak se ti na stezce líbilo. V odkazu na webu školy také nalezneš nástěnku, kam můžeš přidávat fotografie z putování po naší stezce,“ vysvětluje dále Herbert.

Ti, kteří se na stezku vydají a splní všechny úkoly, si mohou u staňkovských učitelek vyzvednout odměnu, a to 21. dubna od 10 do 13 hodin. „Nezapomeň však s sebou vzít tabulku se zakreslenými symboly,“ zdůrazňuje skřítek.

K. Horáčková, J. Nedvědová