Prohlédli jsme si budovu parlamentu, nahlédli jsme do poslaneckých klubů, seznámili jsme se s prací poslanců a z galerie jsme sledovali rozpravu a hlasování poslanců. Záměrně jsme parlament navštívili v den, kdy se poslanci mohou obracet s dotazy na členy vlády prostřednictvím tzv. interpelací, a měli jsme až nevídané štěstí. Osobně jsme se setkali s předsedkyní Poslanecké sněmovny Markétou Pekarovou Adamovou a hned několika ministry (ministrem vnitra Vítem Rakušanem, ministrem zdravotnictví Vlastimilem Válkem, ministrem dopravy Martinem Kupkou a ministryní pro vědu a výzkum Helenou Langšádlovou).

Mile nás překvapil ministr dopravy Martin Kupka, který si ve svém nabitém programu našel prostor, aby s námi krátce promluvil a seznámil nás s plány, jež se v budoucnu dotknou i mnohých z nás. Důležitou pro náš region bude např. výstavba moderního železničního koridoru na trati Praha – Plzeň – Domažlice – Mnichov, kterým se významně zkrátí doba cestování.

Na Křenovskou pětimíli na podporu malé Elišky vyrrazilo několik desítek běžců.
Eliška se pere s osudem, pomáhají jí i sportovci Křenovskou pětimílí

Poté jsme si krátce prohlédli Pražský hrad a přes Karlův most, Staroměstské náměstí a Prašnou bránu jsme došli až na Ministerstvo dopravy ČR. Jedná o velmi rozsáhlou budovu, která byla postavena v letech 1927–1932 pro československé ministerstvo železnic. Budova Ministerstva dopravy je zároveň sídlem ředitelství společnosti České dráhy nebo zde sídlí Ředitelství vodních cest České republiky a další menší podřízené organizace. Na Ministerstvu dopravy jsme měli rezervovanou jednací místnost, kde pro nás bylo připraveno drobné občerstvení, což nás mile překvapilo a po vyčerpávající cestě přišlo vhod. Dalším překvapením byla možnost svézt se páternosterem neboli oběžným výtahem, který zažíval největší slávu v době první republiky a dnes je již spíše kuriozitou. Poté jsme navštívili protiletecký kryt, jehož původní vybavení bohužel zničila povodeň v roce 2002.

Velmi unavení, ale plní nových zážitků jsme se ještě na zpáteční cestě zastavili v oblíbeném fast foodu a s menším zpožděním vyrazili k domovu.

R. Reifová