K vyhlídce vede odbočka ze zatáčky na silnici od Domažlic (nejvyšší místo před klesáním do Tlumačova, cca 400 metrů před obcí).

Pět metrů vysoká dřevěná vyhlídka stojí přímo na skále, strmý sráz odděluje od cesty dřevěné zábradlí. U rozhledny najdeme informační tabule, odpadkové koše a přímo pod skálou i větší ohniště s lavičkami. Zde je možné i zaparkovat.

Na rozhlednu, která stojí ve výšce 513 metrů nad mořem, vede 14 schodů. Vyhlídková plošina se nachází ve výšce 2,5 metru, výhled je samozřejmě umocněn výškou samotné skály.

Rozhledna skýtá především krásný výhled na samotný Tlumačov. Jihovýchodním směrem pak odhaluje panoráma Kdyňské pahorkatiny s Korábem a hradem Rýzmberk, dále Srnčí vrch, Úlíkovskou horu, Nový Herštejn, Kdyni nebo Mrákov. Na jižní straně jsou v dáli patrné vrcholové partie Šumavy v oblasti Nýrska a také část česko–bavorského hraničního hřbetu. Za dobré viditelnosti je možno spatřit Špičák, Ostrý, Pancíř či Svaroh.

Alej ovocných stromů nabízí příjemnou procházku, při které se naskytne pěkný výhled na obec Stráž. Zahrádkáři a milovníci přírody ocení pět druhů jabloní, dva druhy třešní a hrušeň Lukášovu, které lemují cestu. I ze samotné stezky je nádherný výhled do tlumačovského údolí i na lesy v okolí.

Josef Babor