Výstava byla zaměřena nejen na pohádky režiséra V. Vorlíčka, ale i na jeho osobnost a jeho působení na Horšovském Týně. Hlavní organizátor celé této akce a správce depozitáře Radim Žáček řekl: „Návštěvníci si mohli prohlédnout 45 kostýmů z pohádek Jak se budí princezny, Pták ohnivák, Kouzelný měšec, Princ a Večernice a Jezerní královna. Mezi nejhezčí a nejvzácnější kostýmy patřily ty od pana Teodora Pištěka, který získal mnoho filmových ocenění včetně Oscara za film Amadeus. Pištěkovy kostýmy vytvořily krásná zákoutí v zámecké konírně věnovaná pohádce Jak se budí princezny a hlavně pohádce Princ a Večernice. A právě kostýmy hlavních představitelů pohádky Princ a Večernice jsou zapsané na seznamu Kulturního dědictví ČR, proto se k nim návštěvníci nemohli dostat zblízka, mohli se pouze dívat do uzavřené kóje.“
Velký úspěch hlavně mezi dětmi, měly staré školní lavice a vycpaná zvířata, která dokreslovala třídu z filmu Dívka na koštěti. Bohužel kostýmy z tohoto filmu nešlo zapůjčit, měla je zapůjčené spolu s kostýmy z Arabely a Popelky Česká televize na vlastní výstavě o panu režiséru Vorlíčkovi.“
Radim Žáček prozradil čtenářům, co by měl přinést další ročník výstavy: „Pomalu začínáme plánovat výstavu na příští rok. Pokud to dobře dopadne bude k vidění mnoho kostýmů, které všichni známe z plesových scén našich filmů a pohádek(Amadeus, Kočičí princ, Anděl svádí ďábla,Tři oříšky pro Popelku a další).Tato výstava by se měla po několika letech vrátit do Erbovního sálu.“
Letošní výstava se zařadila k těm úspěšným s celkovou návštěvností 5 057 osob .
Jaroslav Čedík