Před několika měsíci bylo odstraněno veškeré lešení a celý objekt se tak po mnoha letech rozzářil do širokého okolí svou novou červenou střechou a žlutou fasádou. Na špičce střechy nechybí ani nová otáčivá korouhev, vyrobená podle staré dochované fotografie. Na krovu, ve vyhlídkové části, je přiděláno ochranné pletivo proti ptákům a jsou zde namontovány kamery.

Hotová je zde také nová podlaha, na kterou byl připevněn kulatý dřevěný stůl se sedmi sedátky pro návštěvníky. Přístupová cesta na vyhlídku má novou kamennou dlažbu a lemuje ji několik desítek metrů dlouhá zeď. Opravy se dočkaly také schody vedoucí do spodních místnostní, jež byly nově vymalovány, byly osazeny nové zárubně a dveře. Tyto prostory však jsou nepřístupné z důvodu ochrany před vandaly.

Součástí celé rozsáhlé rekonstrukce je i revitalizace lipové aleje, která spojuje vyhlídkovou věž a Loretu. Došlo k úpravě a zpevnění povrchu cesty a k pokácení sedmi starých a nemocných lip, které nahradily nové. V zámeckém parku čekají na celkovou rekonstrukci i další historicky vzácné objekty.

Jaroslav Čedík