RANKING – závod o dvou sobotních kvalifikačních jízdách. V neděli závody pokračují semifinálovými a finálovými jízdami. 30 postupových míst z kvalifikace, 10 postupových míst do finále.

V sobotu 30. července bylo chladné počasí v neděli slunečno a větrno. Trať byla náročná a prověřila zdatnost všech závodníků. Do bojů o 30 semifinálových míst se v sobotu v kategorii K1W za Horšovský Týn pustily 2 závodnice, sestry Hojdovy. Bezchybnou a dravou druhou jízdou si obě zajistily postup do nedělního semifinále.

V semifinále mladší Markéta zajela krásné 24. místo, Eliška si vybojovala postup do finále mezi 10 nejlepších. Finálovou jízdou, ve které se nevyvarovala třech trestných doteků, si Eliška dojela celkem pro nádherné 8. místo. Mezi dorostenkami staršími, kam věkem patří, se postavila na stupeň nejvyšší.

V závodech soutěžila také bývalá závodnice Horšovského Týna Jana Matulková, která jezdí za Duklu Praha v kategorii K1W i C1W. V K1W postoupila v sobotu z první jízdy do semifinále. V neděli se už tolik nedařilo a s 5 doteky na branách skončila na 19. místě v semifinále. Do finále se neprobojovala.

V kategorii C1W se Janě v sobotu podařilo druhou jízdou probojovat do semifinále. V neděli toto semifinále s přehledem vyhrála a postoupila z prvního místa do finálové jízdy. A opět ukázala na své kvality umístěním na 3. příčce.

Ladislav Hojda tak může být nejen pyšný otec, ale i trenér, který dovede připravit své svěřenkyně na mezinárodní závody. Ty prověřily kvality našich závodnic a účast ve finále je velkým úspěchem pro horšovskotýnské závodnice.

Horšovský Týn je malé město na západě Čech, ale ukazuje velké úspěchy už i na mezinárodním poli.

Za příspěvek děkujeme Ladislavu Hojdovi.