Kantátu Svatební košile op. 69 komponoval Antonín Dvořák na text balady Karla Jaromíra Erbena ze sbírky Kytice v roce 1884 na podnět anglického nakladatele Alfreda Littletona. Zpočátku uvažoval o vytvoření oratorií na typicky český námět, a protože neměl k dispozici vhodný text, rozhodl se pro Erbenovu báseň. Dvořáka inspirovala Erbenova báseň bohatostí jazyka a dynamikou děje. Posluchači mohou prožít Erbenovu baladu v intenzivní hudební podobě, která jim nedovolí ani na chvilku polevit v pozornosti.

Kantáta Svatební košile se těšila přízni posluchačů už od počátku – po dvojím provedení v Plzni s orchestrem 35. pluku následovalo majestátní provedení v Birminghamu se stopadesátičlenným orchestrem a čtyřmi sty sboristy, poté následovala další provedení – Edinburgh, Londýn, Glasgow, Leeds, Chicago, Philadelphia, Boston…
Západočeský symfonický orchestr Mariánské Lázně a  Pěvecký sbor Čerchovan Domažlice bude řídit dirigent Tomáš Brauner. V sólových partech se představí Lucie Silkenová v roli Dívky, Aleš Voráček v roli Umrlce a jako Vypravěč Roman Janál. 

Vstupenky si můžete zakoupit v Městském informačním centru v Chodském hradu.