Vzpomínkový proto, že se hrálo podle starých pravidel do 21. Dále si po dohodě hráči mohli vybrat míček, se kterým zápas odehrají. Po krátkém úvodu Milana Zajíce, ve kterém jsme zavzpomínali na časy minulé, následovalo také veršované zahájení turnaje.

Vítám Vás přátelé v té naší vesnici, kde stolní tenis má krásnou tradici.

Už je tu zase období jara, vítá Vás lhotecká sportovní hala

U stolů zelených, kde není rozdílu, zdravím Vás jménem našeho oddílu

Přeji Vám krásné sportovní zážitky, s chutí a zápalem dejme se do bitky.

Však v duchu fair play a s úctou k soupeři, vždyť jenom gentleman ve sportu vítězí

Jen věci příjemné, ať řeší arbiter, vstupenkou k protestu je kořalky půllitr

Dejte tělu, co si žádá, vítězům ať patří sláva

Ať má břicho plochý tvar, proto sportu třikrát ZDAR, ZDAR, ZDAR

Ping - pong turnaje se zúčastnilo 29 hráčů, z toho dvě mladé ženy a Miloš Kalousek, hendikepovaný sportovec, který se pustil do boje na vozíčku, tady smekám klobouček. Hráči přijeli ze Kdyně, Pocinovic, Mrákova, České Kubice, Blížejova, Domažlic, Loučimi, Milavče a domácí Chodské Lhoty. Jarda Kuneš, tradiční účastník rodem z Domažlic přijel z Prahy a tradičně se ujal role fotografa.

Turnaj byl rozlosován do čtyř skupin. První dva ze skupiny postupovali a následoval klasický vyřazovací pavouk. V zápase o bronzovou medaili podlehl blížejovský Jan Látka oddílovému kolegovi Milanu Strakošovi. Finále bylo rodinnou záležitostí otce a syna Němcových z oddílu Milavče. Po boji vyhrál zaslouženě syn Josef Němec mladší. Myslím však, že otec měl větší radost z vítězství syna, než kdyby vyhrál sám.

Všem účastníkům děkujeme za účast a velmi příjemnou atmosféru bez zbytečných dohadů a hádek. Každý z hráčů turnaje si odnesl od pořadatelů upomínkový předmět a pevně doufám i radost z této krásné hry, která se v Chodské Lhotě hraje od roku 1957. V roce 1961 je pak založen oddíl, který funguje s krátkými přestávkami v době oprav sokolovny dodnes. Díky všem pořadatelům v čele s Jiřím Bláhou, Michalem Šuranským a Miroslavem Zajícem. O občerstvení se příkladně staral další člen oddílu Jiří Vaněk z Libkova. Již dnes se těším na příští rok, kdy rod Kunešů přijede posílený o rodinné příslušníky a vyzve rod Němců k odvetě.

Za lhoťáky Milan Zajíc